Ірландія розробила план на випадок "жорсткого" Brexit

Уряд Ірландії оприлюднив законопроекти, покликані захистити економіку і соціальну сферу країни у випадку виходу Великої Британії з ЄС без операції

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Associated Press.

У преамбулі оприлюдненого документа вказується, що дані закони "покликані захистити ірландських громадян, їх робочі місця, забезпечити безперервний доступ до всіх послуг у соціальній сфері на території острова".

"Наші зусилля сьогодні, як і раніше, сфокусовані на взаємодії з ЄС з тим, щоб угода по Brexit відбулася, однак до дня виходу (Великобританії з ЄС, - ред.) залишилося 35 днів. Неузгоджений Brexit був би програшем для всіх - для Великобританії, Євросоюзу, Ірландії. Ми зобов'язані уникнути такого сценарію", - повідомив віце-прем'єр і глава МЗС Ірландії Саймон Коувени.

Нагадаємо, 14 лютого палата громад парламенту Великої Британії не підтримала підхід уряду Терези Мей до реалізації виходу країни зі складу Євросоюзу.

Уряд Британії у відповідь на це заявив, що готовий вийти з ЄС без відповідної угоди.

Зокрема, спірним залишається ірландське питання.

ЄС неодноразово заявляв, що не буде знову переглядати угоду про вихід, щоб переписати найбільш спірну її частину - так званий ірландський "запасний механізм", який залишав би Британію в митному союзі ЄС і надав би Північній Ірландії інший економічний статус у порівнянні з материковою Британією, поки не буде знайдений спосіб забезпечити "м'який" кордон з Ірландією, що є членом ЄС.

20 лютого в Ірландії заявили, що у Брюсселі вже укладають нову угоду про Brexit.

Як відомо, Британія зобов'язана залишити ЄС 29 березня цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook