Іран вже придумав, як замінить "Газпром" в Європі

Іран готовий поставляти газ до Європи через газопровід Nabucco, дві європейські країни вже зацікавилися цим

Іран вже придумав, як замінить "Газпром"…

Про це іранським ЗМІ заявив заступник міністра нафти Ірану з міжнародних відносин Алі Маджеді, передає ДеПо з посиланням на ІТАР-ТАСС.

За його словами, тоді як Європа має намір диверсифікувати постачання енергоресурсів, Іран зі своїми найбільшими запасами газу у світі може надати Європі газ через Nabucco.

Він додав, що Іран нещодавно відвідали дві делегації з європейських країн, які він не назвав, для того, щоб обговорити можливі маршрути постачань газу.

Маджеді вважає, що існують різні маршрути, включаючи постачання через Туреччину, Ірак, Сирію, Кавказ і Чорне море. На його думку, турецький маршрут кращий з представлених. Nabucco буде марним без іранського газу, сказав Маджеді.

Маджеді заявив, що газу з родовища "Шах Деніз" в Каспійському морі буде недостатньо для цього газопроводу - здобич на цьому родовищі складе не більше 8 млрд кубометрів на рік, тоді як потужність газопроводу була заявлена як мінімум в 23 млрд кубометрів на рік.

Замміністра нафти Ірану зазначив також, що Туреччина виражала свій інтерес в участі в постачаннях газу з Ірану до Європи.

Крім того, у Ірану є потенціал поставляти газ до Європи у формі скрапленого природного газу.

Nabucco - нереалізований проект магістрального газопроводу протяжністю 3,3 тисячі км з Туркменії і Азербайджану в країни ЄС, передусім Австрію і Німеччину. Прогнозувалася вартість проекту - 7,9 млрд євро.

У консорціумі з будівництва газопроводу взяли участь наступні компанії: OMV Gas GmbH (Австрія), BOTAS (Туреччина) "Булгаргаз" (Болгарія), Transgaz (Румунія).

Підготовка проекту велася з 2002 року. Спочатку будівництво планувалося почати в 2011 році, а завершити до 2014 року, проте реалізація проекту кілька разів відкладалася через проблеми з можливими постачальниками газу. У кінці 2011 року було повідомлено, що терміни запуску проекту зсунулися до 2018 року.

У червні 2013 року було оголошено, що проект закритий, а пріоритетним проектом тепер є Трансадріатичний газопровід.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme