Іран оголосив Європі свої вимоги щодо ядерної угоди

Іран наполягає, щоб європейські країни-учасниці угоди - Німеччина, Франція і Британія - продовжили купувати іранську нафту, а європейські банки - забезпечувати торгівлю з Тегераном

Про це заявив верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї, висунув низку вимог для того, щоб Тегеран продовжував дотримуватись ядерної угоди після виходу з неї США, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Також Хаменеї вимагає, щоб ці три європейські країни не проводили жодних інших переговорів стосовно іранської програми балістичних ракет та міжнародної активності країни у регіоні Близького Сходу. Він при цьому зауважив, що Іран не хоче починати боротьбу з Європою, але досвід показує, що Париж, Берлін та Лондон у "найбільш чутливих питаннях" слідують за Вашингтоном.

Алі Хаменеї звинуватив США у невиконанні своїх зобов'язань щодо участі в ядерній угоді.

"Ісламська республіка не може мати справу з урядом, який легко порушує міжнародний договір, відкликає свій підпис і в театральному шоу вихваляється цим на телебаченні", - каже Хаменеї.

Він відзначив, що Іран виконував умови ядерної угоди і розкритикував президента США Дональда Трампа.

"Нинішнього президента США спіткає та ж доля, що і його попередників - він зникне з історії", - заявив Хаменеї.

Нагадаємо, 19 травня Іран пригрозив, що якщо європейські посередники після виходу США з ядерної угоди не зможуть зберегти Спільний комплексний план дій (СКПД), то Іран може повернутися до збагачення урану до 20%-го рівня.

15 травня ЄС запропонував економічний план для порятунку ядерної угоди з Іраном після виходу з неї США.

17 травня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що ЄС застосує "блокуючу постанову" 1996 року, яка спрямована на захист європейських компаній від екстериторіальних наслідків санкцій США проти Ірану.

Довідка: 8 травня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що США виходять з угоди щодо ядерної програми Ірану і оголосив про готовність застосувати до Тегерана "жорстокі санкції".

10 травня Сполучені Штати Америки розширили персональні санкції проти Ірану.

Після виходу США з ядерного угоди Іран в ультимативній формі вимагає від європейських учасників гарантій збереження угоди.

Державний секретар США Майк Помпео повідомив про роботу над новою ядерної угодою з Іраном.

Водночас Трамп заявив про готовність істотно обмежити обсяги нафти і нафтопродуктів, які закуповують в Ірану.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme