Індія ввела в експлуатацію греблю, яка будувалася 30 років

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді провів церемонію введення в експлуатацію дамби Сардар-Саровар, будівництво якої почалося в 1987 році

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Після кількох етапів модернізації висота греблі, розташованої в штаті Гуджарат, становить майже 139 метрів, об'єм водосховища - 5,8 мільярда кубічних метрів. Водою для сільськогосподарських потреб зможуть скористатися близько мільйона фермерів, а ресурси питної води будуть доступні 40 мільйонам чоловік.

Потужність електровиробництва станції становили 1450 мегават. Електроенергія буде розподілятися між трьома штатами - Мадхья-Прадеш, Махараштра і Гуджарат.

Перший камінь в будівництво греблі було закладено в 1961 році першим лідером незалежної Індії Джавахарлал Неру, але повноцінно зводити об'єкт почали в 1987-му.

Будівництво споруди супроводжувалося протестами, судовими справами і критикою, так як через нього будуть затоплені прибережні населені зони. Незважаючи на те що уряд країни переселив жителів і виплатив компенсації, багато хто з них сперечалися за право жити на землі предків. Це призвело до зупинки будівництва на чотири роки за рішенням Верховного суду. Крім того, частина супротивників об'єдналася в рух "Нармада Бача Андолан" ("Врятуйте Нармада") і заявляла, що низка розселених не отримали компенсацій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme