ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ІДІЛ планує "реорганізувати" новий потік біженців з Африки в Європу, – ООН

Ватажки терористичних угруповань "Ісламської держави", які втекли із Сирії, змовляються з африканськими терористами, щоб спровокувати нову хвилю міграції з Африки в Європу і самим потрапити в число біженців

Depo.Світ
26 квітня 2018 16:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, передає Depo.ua із посиланням на The Guardian.

"Ми помічаємо, що вони (ІДІЛ – ред.) співпрацюють із такими екстремістськими угрупуваннями, як "Боко Харам" й "Аль-Каїда", щоб розділити територію та ресурси, і продовжувати втручання та дестабілізацію з надією спровокувати міграцію в Європу, щоб вони могли інфільтруватися й створити хаос", – пояснив Бізлі.

Представник ООН заявив, що терористи використовують у своїх цілях продовольчу кризу в країнах Африки на південь від Сахари, оскільки нестача продовольства використовується як інструмент вербування, а також як стимул для переміщення мільйонів африканців у Європу.

Бізлі вважає, що дестабілізація африканських країн може стати для Європи навіть більшою проблемою, ніж ситуація із сирійськими біженцями.

"Я б хотів сказати європейцям: якщо ви вважаєте, що у вас виникла проблема через країни з 20 млн осіб, такими, як Сирія, зачекайте, поки ще сильніше буде дестабілізований більший регіон – Сахель із 500 млн жителів", – наголосив представник ООН.

Бізлі допускає, що недостатня продовольча безпека в конфліктних регіонах може призвести до "непередбачуваних наслідків".

"Міжнародне співтовариство, особливо європейці, отримали урок на початку війни в Сирії: якщо ви не забезпечуєте продовольчу безпеку, у вас будуть непередбачені наслідки. Я говорив з людьми не тільки в Сирії – жінками, які кажуть: "Мій чоловік не хотів приєднуватися до ІДІЛ, але у нас не було їжі, у нас не було вибору", – додав він.

Нагадаємо, влітку 2017 року Єврокомісія запустила програму переселення ООН, щоб відкрити пряму і безпечну дорогу в Європу біженцям, які особливо сильно потребують захисту. До осені 2019 року в Євросоюзі по каналах цієї програми планується переселити не менше 50 тисяч біженців, переважно з Північної Африки. Євросоюз виділив на допомогу країнам, що беруть участь у прийомі мігрантів, півмільярда євро.

У 2017 році притулок в ЄС отримали понад півмільйона біженців. Кількість рішень про надання статусу біженця знизилася на 25% у порівнянні з 2016 роком.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ