Грузія планує офіційно обмежити виїзд громадян до ЄС

У Грузії розробили законопроект "Про порядок виїзду з Грузії та в'їзду в Грузію громадян Грузії", яким передбачене розширення підстав для відмови громадянам країни у перетині кордону

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Грузія онлайн".

Ініціаторами законопроекту є члени парламентської більшості Арчіл Талаквадзе, Ека Беселія, Мамука Мдинарадзе, Георгій Вольські, Кахабер Кучава, Отар Данелія, Георгій Хатидзе, та Звіад Квачантирадзе.

Вони пояснили, що схвалення закону має на меті посилення превентивного механізму в межах існуючих ресурсів, щоби скоротити витік у простір ЄС/Шенген громадян Грузії, які недобросовісно використовують можливість безвізової поїздки.

Так, відповідно до законопроекту, якщо на прикордонному пункті Грузії буде встановлено, що громадянин їде в країну ЄС/Шенгену, йому може бути відмовлено в перетині кордону, якщо у нього немає:

  • біометричного паспорта, виданого упродовж останніх 10 років, та строк дії якого не менше 3 місяців до дня повернення в Грузію;
  • зворотного квитка;
  • чинного бронювання готелю/житлової квартири, адреси приймаючої людини, яка легально проживає на території країни простору ЄС/Шенген, або будь-якого іншого підтверджуючого документа;
  • пасажирської страховки;
  • документа, що підтверджує фінансове забезпечення поїздки.

Нагадаємо, грузини, які масово просяться в ЄС, ставлять під загрозу безвіз.

Довідка: Безвізовий режим між Грузією та ЄС набув чинності 28 березня минулого року.

У 2017 році із понад шести тисяч заяв про притулок для грузинів позитивне рішення було схвалене лише в 130 випадках. Єврокомісія наразі не вдається до радикальних кроків, а сподівається зменшити зловживання безвізовим режимом завдяки співпраці з урядом Грузії.

Низка європейських країн, зокрема, Німеччина, Ісландія та Швеція, висловлюють занепокоєння у зв'язку зі зростанням кількості скоєних громадянами Грузії злочинів та збільшенням кількості запитів про надання притулку.

У лютому уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія закликав припинити дію запровадженого минулого року безвізового режиму з Грузією.

Євросоюз залишив за собою право задіяти механізм призупинення безвізового режиму, якщо з третіх країн збільшиться кількість нелегалів, необґрунтованих заявок про надання притулку чи їхні громадяни створять загрозу внутрішній безпеці ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme