ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Греція просить призупинити посилені перевірки на кордонах з ЄС

Греція подала другу за останні чотири місяці заяву до Європейської комісії, Європейської прикордонної служби Frontex та країн-членів ЄС із проханням звільнити від обов'язку виконувати систематичні перевірки на своїх кордонах

Depo.Світ
17 липня 2017 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Ekathimerini.

У документі, який було надіслано до інституцій ЄС, грецька поліція (ELAS) просить про 18-місячне призупинення зобов'язань щодо запровадження нових та жорстких перевірок на кордонах – відповідно до поправок до Шенгенського кодексу, які набрали чинності в квітні.

Своє прохання грецька влада мотивує недоліками інфраструктури та збільшенням трафіку в 12 аеропортах по всій країні, включаючи міжнародний аеропорт Афіни.

ELAS також вимагає призупинення нових правил Шенгену на сухопутних кордонах країни на кількох контрольних пунктах на кордоні з Македонією та Болгарією.

За даними ELAS, ці контрольні пункти стосуються великої кількості мандрівників, а впровадження нових правил може мати серйозні наслідки для руху, особливо в літні місяці.

Поліція заявляє, що вони продовжуватимуть "цільові" перевірки осіб, підозрюваних у торгівлі людьми чи тероризмом, додавши, що інші країни також зажадали подібного призупинення дії нових правил.

Нагадаємо, нова поправка зобов'язує держави-члени ЄС проводити систематичні перевірки через бази даних всіх осіб, включаючи тих, хто користується правом вільного пересування відповідно до законодавства ЄС, коли вони перетинають зовнішні кордони.

7 квітня Греція почала впроваджувати нові правила, але через два дні вона попросила та одержала дозвіл на 6-місячне призупинення через серйозні затримки, головним чином в Міжнародному аеропорту Афіни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ