ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова найбільшого банку Данії звільнився через відмиванням російських грошей

Виконавчий директор найбільшого банку Данії Danske Bank Томас Борген подав у відставку через скандал ыз відмиванням російських коштів

Depo.Світ
19 вересня 2018 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated Press.

Сьогодні, 19 вересня, був опублікований внутрішній звіт банку, в якому містяться твердження про масштабне відмивання грошей через естонську філію.

У звіті відзначається, що "переважна більшість" транзакцій "виявилися підозрілими".

Так, опубліковані результати роботи банку показують, що близько 200 мільярдів євро пройшли через філіал банку в Естонії.

У банку заявили, що "проаналізували близько 6200 клієнтів, які виявили найбільші показники ризику, з яких переважна більшість виявилася підозрілою".

Борген заявив, що, незважаючи на те, що він особисто був виправданий у звіті, "правильним для всіх сторін є те, що я подаю у відставку".

Нагадаємо, на початку вересня ЗМІ опублікували інформацію про відмивання 28 млрд євро російських коштів.

Джерело у Данії стверджує, що ці кошти були пов'язані з президентом Росії Володимиром Путіним та ФСБ.

Британський бізнесмен Білл Броудер (колишній роботодавець Магнітського) водночас вважає, що частина коштів має стосунок до вбивства Сергія Магнітського у 2009-му році.

Скандал суттєво зашкодив репутації банку та призвів до падіння вартості його акцій на 20% за минулий рік. Після появи інформації на початку вересня про відмивання 28 млрд євро російських коштів, вартість акцій банку впала ще на 6%.

Довідка: Борген приєднався до копенгагенського банку в 1997 році і став його виконавчим директором у вересні 2013 року.

У вересні 2017 року данська газета Berlingske написала про те, що Danske Bank отримав 2,4 мільярди тіньових коштів з Азейбарджану.

У липні 2018-го з'явилася інформація про те, що в період між 2012 та 2015 роками цей же банк отримав 7 мільярдів євро з Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ