Голландський суд визнав навмисне банкрутство ЮКОСу Росією

Суд у Амстердамі постановив, що Росія свідомо виставила компанії ЮКОС надмірні вимоги щодо  покриття заборгованості перед державою, що призвело до банкрутства компанії в березні 2006 року

Про рішення суду повідомляє Depo.ua з посиланням на NRC Handelsblad.

Суд постановив, що Росія порушила власне податкове законодавство, вимагаючи від ЮКОСу сплатити значні суми податків.

Податкові претензії до компанії до початку 2006 року становили близько 9,8 млрд доларів. Тоді арбітражний суд Москви визнав компанію банкрутом та призначив ліквідатора. Суд постановив, що ліквідатор не мав права розпродувати активи компанії.

Постанова суду у Нідерландах аналогічна до рішення Європейського суду з прав людини у Стразбурзі, який у 2014 році постановив стягнути з Росії близько 2 мільярдів євро на користь колишніх акціонерів ЮКОСу.

Довідка: Активи компанії "ЮКОС" розпродали внаслідок оголошення її банкрутства після того, як її головного власника Михайла Ходорковського, олігарха, який став критиком Кремля, засудили за звинуваченнями, які він і правозахисні кола назвали політично мотивованими. Ці активи опинилися в руках державних російських компаній, зокрема "Роснафті", яка, серед іншого й завдяки цим здобуткам, нині є однією з найбільших енергетичних компаній світу.

Кремль заперечує, що переслідування Ходорковського було політичне. Інші співвласники компанії "ЮКОС" продовжують судову боротьбу за повернення своїх активів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme