Глобальне потепління "розбудить" на Росії сибірську виразку

Активне танення вічної мерзлоти на арктичному узбережжі Росії, що відбувається через глобальне потепління, може призвести до розкриття старих скотомогильників із сибіркою, як це сталося на Ямалі влітку 2016 року

Про це повідомлє Центр "Антистихія", передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Значну небезпеку становлять потенційні біолого-соціальні наслідки посилення сезонного підтавання багаторічномерзлих порід, що продемонструвала ситуація влітку 2016 року. На тлі великої і тривалої температурної аномалії в ЯНАО відбулося відтанення старого скотомогильника і, як наслідок, спалах захворюваності на сибірку.

Вчені відзначають, що це вкрай небезпечне інфекційне захворювання, якому піддаються дикі і домашні тварини, а також люди.

За даними Центру "Антистихія", в червні 2016 року у Ямалі денна температура досягала 29-34 градусів тепла.

На території Росії зареєстровано понад 100 тисяч сибіркових скотомогильників, в тому числі близько 400 в арктичному регіоні. Спори збудника сибірської виразки здатні довгий час зберігатися в грунті (понад 50 років), це призводить до утворення стійких грунтових вогнищ, що створює реальну загрозу виникнення епізоотій і епідемій. Даний збудник розглядається як основний біологічний вражаючий агент біотероризму, що було продемонстровано в США в 2001 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme