Глава Верховного суду Польщі "воюватиме" проти свого звільнення на пенсію

Голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф, яка має вийти на пенсію згідно з новим законом, заявила, що буде опиратися цьому

Про це Герсдорф заявила 3 липня, виступаючи перед студентами у Варшаві, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Моє перебування на посаді голови Верховного суду брутально скорочують, хоча воно прописане в конституції", - сказала Герсдорф.

Вона наполягає, що, згідно з конституцією Польщі, вона має право обіймати посаду до 2020 року. Вона не подавала прохання президентові країни Анджею Дуді про продовження на посаді, як це передбачено новим законом, і очікує, що він вимагатиме від неї піти у відставку. Герсдорф додала, що шкода від нового закону є дуже серйозною і він фактично знищує незалежність суду.

Згідно з новим законом, з 3 липня судді Верховного суду мають йти на пенсію з 65-ти, а не 70-ти років. Ця норма зачіпає 27 з 72-ох суддів, у тому числі голову. Ті, хто хоче продовжити роботу після досягнення 65-річного віку, повинні подавати прохання Анджею Дуді. У конституції Польщі прописано, що судді Верховного суду обираються на шість років та мають право обіймати посади, поки їм не виповниться 70 років. Герсдорф назвала нову норму "чисткою".

Тим часом президент Польщі заявив, що згідно із законодавством Малгожата Герсдорф має вийти на пенсію з 4 липня. Він зазначив, що ця норма стосується всіх суддів, яким виповнилось 65 років, та які не подали прохання про продовження роботи.

Речниця Малгожати Герсдорф повідомила, що голова Верховного суду планує 4 липня бути на робочому місці.

Нагадаємо, 3 липня заступник глави канцелярії президента Польщі Павел Муха після зустрічі президента Анджея Дуди з Герсдорф заявив, що після набуття чинності оновленого закону про Верховний суд, розкритикованого Євросоюзом, голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф йде у відставку.

Як відомо, 2 липня Єврокомісія розпочала процедуру проти Польщі у зв'язку із суперечливим законом про Верховний суд.

Польща доводитиме правильність своїх дій щодо судової реформи у Європейському суді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme