Генрокуратура Польщі знайшла неконституційність в "антибандерівському" законі

Одне з положень закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) Польщі є неконституційним

Про це заявили в Генпрокуратурі Польщі, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Генпрокуратура просить Конституційний суд, де нині перебуває на розгляді згаданий закон, визнати неконституційним положення, яке передбачає, що "дія закону застосовується до громадянина Польщі та іноземця, які вчинили злочин, незалежно від законодавства місця (країни) скоєння злочину".

У Генпрокуратурі зазначають, що погоджуючись на вписання до закону покарання за кордоном, польський законодавець не взяв до уваги, що ефективність застосування цього положення за межами країни може бути невисокою.

"Це може призвести до зворотніх результатів, ніж це передбачалося, і як наслідок - до поставлення під сумнів авторитету Польщі, яка не зможе виконати цю норму законодавства", - йдеться в обгрунтуванні Генпрокуратури Польщі.

Нагадаємо, що 1 березня, у Польщі набув чинності скандальний закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів та заяви про причетність поляків до Голокосту.

США висунули ультиматум Польщі після набуття чинності скандального закону про Інститут національної пам'яті.

Довідка. 1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Україна та США виступили із критичними зауваженнями щодо нового законопроекту. Президент Європейської ради, екс-прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також розкритикував суперечливий закон.

6 лютого Верховна Рада України закликала президента Польщі Анжея Дуду ветувати закон про Інститут національної пам'яті, зокрема через те, що ним передбачається кримінальна відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів" проти поляків. Але того ж дня Дуда підписав закон і передав його в Конституційний суд.

25 лютого стало відомо, що скандальний закон про Інститут національної пам'яті Польщі не буде заморожений до рішення Конституційного суду. Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам'яті не раніше, ніж за два місяці.

Як відомо, Конституційний суд Польщі може взяти до уваги побоювання українців і дещо змінити його.

Найбільша опозиційна партія польського Сейму "Громадянська платформа" (РО) подала президентові Польщі Анджею Дуді альтернативний законопроект про Інститут національної пам'яті (ІНП) РП, без згадки в ньому про "українських націоналістів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme