Генпрокурора Німеччини звільнили через спробу засудити журналістів

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас відправив у відставку генерального прокурора країни Харальда Ранзі, що звинувачував уряд у втручанні в розслідування справи про держзраду

Як заявив Маас, довіра до Ранзі повністю підірвана. За його словами, вжиті генпрокурором кроки неприйнятні і створюють у громадськості невірне уявлення про події, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

Минулого тижня Ранзі розпорядився почати розслідування відносно журналістів сайту Netzpolitik.org у зв'язку з підозрами в державній зраді і розголошенні державної таємниці.

Розслідування незабаром було припинено, а Ранзі заявив, що йому необхідно заручитися думкою незалежних експертів про те, чи можна вважати скандальну публікацію на сайті Netzpolitik.org розголошенням державної таємниці.

За словами Ранзі, розпорядження не давати справі хід генпрокуратура нібито отримала безпосередньо з Берліна.

Напередодні генеральний прокурор звинуватив уряд в тому, що воно своїми діями порушив принцип незалежності судової влади.

Раніше на Netzpolitik.org були опубліковані секретні матеріали, які свідчать про плани Федеральної служби з охорони конституції (BFV, німецька контррозвідка) розширити стеження в інтернеті. Зокрема йшлося про збільшення фінансування подібних програм, а також про створення спеціального відділу, який би займався моніторингом соціальних мереж.

Приводом для початку розслідування діяльності сайту Netzpolitik стало звернення представників контррозвідки в генеральну прокуратуру.

Глава BFV Ханс-Георг Маасен в минулі вихідні заявив, що вважає звинувачення на адресу співробітників Netzpolitik обгрунтованими, і наполягав на проведенні розслідування справи про держзраді.

Рішення Ранзі почати розслідування відносно журналістів сайту викликало хвилю обурення і протестів у Німеччині, а найбільші німецькі газети назвали його наступом на свободу слова.

У відповідь представники уряду Німеччини були змушені запевнити громадськість у тому, що забезпечення свободи слова було і залишається вищим пріоритетом держави.

Німецькі засоби масової інформації повідомляють, що наступником Харальда Ранзі на посту генерального прокурора Німеччини стане прокурор Мюнхена Петер Франк.

Сайт Netzpolitik.org був створений в 2002 році, його редакція знаходиться в Берліні.

Журналісти і блогери сайту, як повідомляє Deutsche Welle, займаються розслідуваннями і називаються самі себе "правозахисниками мережі".

Основні теми публікуються на Netzpolitik матеріалів - діяльність спецслужб, контроль за інформацією в інтернеті і захист особистих даних.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme