Газ, гроші Пінчука та свобода слова: Що світ писав про Україну

Огляд найважливіших тем в світових ЗМІ за останній тиждень, пов'язаних з Україною

Газ, гроші Пінчука та свобода слова: Що…

Головною темою тижня для України на міжнародній арені був візит Петра Порошенка у Берлін на зустріч з Ангелою Меркель. Вона пройшла досить успішно для нашого лідера.

Німеччина і газ

Німецька Die Welt передала головні тези, які обговорювалися на зустрічі та виносилися на публіку. Наприклад, про заклик Порошенка відправити в Україну місію "блакитних касок", бо лише вони гарантуватимуть виконання Мінських угод. Також Порошенко закликав Захід посилити санкції відносно Москви і бойкотувати чемпіонат світу з футболу в Росії.

Die Welt нагадало, що з 2014 року урядові війська б'ються на сході з проросійськими силами, які діють при таємній військовій підтримці з Росії. За даними ООН, в цій війні загинуло близько 10 тис. Чоловік.

Хоча мирні угоди, прийняті в лютому 2015 року в Мінську, передбачають перемир'я і політичне врегулювання конфлікту, жодна сторона не виконує умов договору, а режим припинення вогню постійно порушується, підкреслює Die Welt.

Видання також навело дискусію про можливе отримання Україною німецької зброї. Порошенко на це відповів, що спочатку країна сподівається отримати озброєння від США. А потім можна подивитися в бік Канади, Франції та Литви.

Financial Times окремо виділив цитати Ангели Меркель щодо "Північного потоку 2". Мовляв, не дивлячись на те, що Німеччина дала дозвіл на будівництво, інтереси України мають бути захищені.

"Не може бути такого, що Україна більше не має жодного відношення до транзиту газу в результаті Nord Stream 2", - сказала Меркель, запевнивши, що передала свою позицію в телефонній розмові Володимиру Путіну.

Тобто, транзит через Україну має бути збережений, бо прибуток для нашої країни має стратегічне значення. Видання також дає коментар гендиректора "Газпрому" Олексія Міллера, що транзит планують скоротити до 10-15 млрд кубів на рік, але не зупинити повністю.

The Voice of America також нагадав, що Україна відхилила таку пропозицію "Газпрому" і вважає прийнятним транзит 40 млрд на рік.

Гроші Пінчука

The New York Times відкрив певні деталі щодо розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, який веде справу російського втручання у президентські вибори 2016 в США. В ньому з'явився слід українського олігарха Віктора Пінчука. Справа не має прямого відношення до російського втручання - мова йде про отримання фондом Дональда Трампа в 2015-му році $150 тис. за відеовключення під час Ялтинської конференції. The New York Times наводить думку податкового експерта компанії Loeb & Loeb Маркуса Оуенса, який пояснив, що платіж від Пінчука виглядає спробою придбати вплив. І, справді, як пише Vox, окрім платежу фонду Трампа Віктор Пінчук був донором фонду Клінтона. І гроші там були зовсім інші. Він перерахував від $10 до $25 млн у цей фонд і одного разу навіть надав свій приватний літак Клінтонам. Також цей платіж може суперечити законодавству, якщо буде доведено, що Трамп витратив їх на передвиборчу кампанію, фінансування якої іноземцями в США заборонене. Vox також зазначає, що Трамп витрачав гроші фонду на купівлю власних портретів на $20 тис. і мільйонні судові процеси.

Роберт Мюллер вже давно розширив власне розслідування і перевіряє, яким чином впливові іноземці, шляхом інвестицій, могли впливати на політику Білого дому.

Демократія та українські здобутки

Якщо Freedom House власним дослідженням стверджує, що показники демократичних процесів в Україні вперше з часу Революції гідності погіршилися, то британська редакція The Conversation присвятила досить об'ємний матеріал як здобуткам, так і втратам України, які стали наслідком Майдану.

Серед здобутків, безперечно, безвіз, старт реформ, Асоціація з ЄС, та народження громадянського суспільства. До втрат видання відносить війну, економічний занепад через девальвацію нацвалюти і розрив економічних зв'язків з Росією, корупцію, яка лишилася та проблеми зі свободою слова і ЗМІ.

На таку думку впливає як інформаційна війна, що ведеться між Україною та Росією, так і самі ЗМІ, які здебільшого належать олігархам. Також видання зазначає, що ЄС відноситься до України з обережністю, згадуючи референдум в Голландії щодо асоціації України з ЄС, на якому 61% населення виступив проти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme