Франція розкрила домовленості "нормандської четвірки"

Представники країн-учасниць "нормандського формату", які напередодні провели майже шестигодинні переговори з мирного врегулювання на Сході України, домовилися про чотири пріоритети

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Зустріч у "нормандському форматі" (Франція, Німеччина, Росія, Україна) відбулася напередодні в Парижі з метою обговорення перспектив припинення вогню і політичного процесу всеосяжної реалізації Мінських домовленостей», - йдеться у повідомленні.

У Єлисейському палаці нагадали, що зустріч є частиною "механізму нагляду", започаткованого рішенням глав держав і урядів "нормандського формату" 12 лютого 2015 року в Мінську. Зазначається, що крім заступників міністрів та подітдиректорів країн "норманської четвірки" у переговорах також брали участь спеціальний представник ОБСЄ Хайді Тальявіні і керівник спеціальної моніторингової місії в Україні Ертугрул Апакан.

"Сторони домовилися про чотири пріоритети", - йдеться в офіційному повідомленні Єлисейського палацу.

По-перше, учасники зустрічі наголосили на центральній ролі тристоронньої контактної групи і її завданні домогтися значного прогресу в діяльності робочих груп.

По-друге, - створити та реалізувати план з деескалації в Широкиному.

По-третє, сприяти безперешкодному доступу Спеціальної спостережної місії ОБСЄ з метою створення умов для виконання нею свого мандату. "Передусім йдеться про налагодження ефективної і швидкодіючої системи зв'язку на місцях між місією та сторонами (конфлікту - ред.), яка дозволить здійснювати обмін інформацією і поліпшить способи верифікації важкого озброєння", - йдеться у повідомленні.

І четвертий пріоритет - це надати імпульсу переговорам щодо обміну заручниками зі швидким досягненням конкретних результатів.

Учасники зустрічі також підкреслили важливість і актуальність гуманітарних проблем. "У цьому відношенні вони обговорили роль МКЧХ (Міжнародний Комітет Червоного Хрестаяк, - ред.) як міжнародного механізму (надання гуманітарної допомоги - ред.) щодо виконання комплексу заходів від 12 лютого 2015 року", - зазначає Єлисейський палац.

Дипломати також обговорили участь Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ у підготовці до виборів на окупованих територіях відповідно до положень "пакету заходів".

Усі учасники зустрічі віддали належне роботі спеціального представника ОБСЄ Хайді Тальявіні, яка вирішила скласти повноваження, і висловили надію на швидке призначення ОБСЄ її наступника.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme