Французький парламент схвалив новий антитерористичний закон: Розширили повноваження поліції

Французький парламент остаточно схвалив проект закону, що покликаний посилити норми у сфері національної безпеки. Закон фактично закріплює розширені під час дії надзвичайного стану повноваження поліції

Depo.Світ
18 жовтня 2017 19:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Верхня палата французького парламенту - Сенат - більшістю голосів схвалила новий антитерористичний закон. У середу, 18 жовтня, 244 члени Сенату проголосували за законопроект, 22 сенатори виступили проти, ще 73 депутати верхньої палати законодавчого органу Франції утрималися.

Закон передбачає значне посилення норм у сфері національної безпеки з огляду на терористичну загрозу, передає інформагенція AFP. Фактично він закріплює за поліцією та силовиками майже всі розширені повноваження, котрі ті мали з часу запровадження в країні надзвичайного стану в листопаді 2015 року. Тоді надзвичайний стан запровадили у відповідь на скоєні у Парижі криваві теракти. Із набуттям чинності новим законом дія надзвичайного стану завершиться.

Сенатори проголосували за закон після того, як нижня палата французького парламенту погодилася з їхніми поправками. Вони передбачають, що більшість розширених повноважень поліції та сил безпеки втратить чинність в 2020 році, передає інформагенція dpa.

Серед повноважень, які закріплюються законом за поліцією, закрема, можливість закриття культових споруд, якщо в них пропагують "ідеї та теорії", які могли б сприяти тероризму. Закон також дозволить накладати обмеження на свободу пересування підозрюваних у причетності до тероризму. А міністр внутрішніх справ або префекти департаментів матимуть право на свій розсуд запроваджувати ретельні перевірки на вокзалах та посилювати там поліцейські патрулі.

Водночас закон дозволяє застосувати суворі заходи проти держслужбовців та військових або силовиків, котрі радикалізувалися.

Нагадаємо, що учора, 17 жовтня, у Франції затримали 10 осіб за підозрою у підготовці вбивств політиків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ