Фінський нейрохірург розповів коли помер мозок Іслама Карімова

Фінський нейрохірург Юха Хернесніємі розповів, що смерть мозку президента Узбекистану Іслама Карімова настала майже одразу після інсульту

За словами Хернесніємі, коли він прилетів у Ташкент, "пацієнт був фактично мертвий, це була смерть мозку", передає depo.ua з посиланням на YLE News.

Як розповів лікар, 27 серпня йому подзвонив його учень з Узбекистану і попросив приїхати. За словами Хернесніємі, він робив багато операцій за кордоном, і в цьому проханні не було нічого незвичайного. За лікарем надіслали приватний літак.

Коли Хернесніємі прилетів у Ташкент, "операція вже не мала на тому етапі сенсу".
"Я не вважав розумним продовження лікування", - розповів він.

Згідно з медичним висновком, опублікованому владою Узбекистану, Іслам Карімов був госпіталізований з інсультом 27 серпня. У ніч на 28-е в Ташкенті зібрався консиліум лікарів з Росії, Німеччини, Монако, а також приїхав Юха Хернесніємі з Фінляндії. "За результатами консиліуму спільно з узбецькими фахівцями була визначена подальша тактика лікування", - говорилося у висновку. За офіційними даними, смерть наступила увечері 2 вересня.

Юха Хернесніємі відомий в світі як фахівець з аневризмів артерій головного мозку. За даними лікарського товариства Duodecim, за свою кар'єру він брав участь в лікуванні понад 70 тисяч пацієнтів.

Нагадаємо, 2 вересня влада Узбекистану офіційно підтвердила інформацію про смерть Карімова. Чутки про неї ширилися у ЗМІ з 29 серпня.

Президента Іслама Карімова поховали 3 вересня в Самарканді.

Довідка: Іслам Карімов очолив Узбекистан в 1989 році, зайнявши пост першого секретаря ЦК компартії тоді радянської республіки. Президентом він був обраний 24 березня 1990 року на сесії Верховної Ради Узбецької РСР.

В кінці 1991 року, незабаром після проголошення незалежності Узбекистану, Карімов отримав перемогу на всенародних виборах і з того часу беззмінно перебуває на посаді президента, продовжуючи свої повноваження шляхом референдумів про зміну конституції і виборів, які більшість спостерігачів розглядали як недемократичні.

Карімов відкидав звинувачення в авторитаризмі, стверджуючи, що демократія в різних країнах світу приймає різні форми і узбецька демократія не зобов'язана відповідати західним стандартам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme