Коаліція Меркель: Чим допоможе Україні міністр Шульц

Євросоюз повертається до стабільного і керованого періоду, та перспектив глибшої інтеграції. А Україна має великі шанси отримати у кріслі очільника німецького МЗС політика, який непогано до нас ставиться

Журналіст відділу «Світ»
Коаліція Меркель: Чим допоможе Україні м…

Довготривала, а в деякі моменти здавалося, що й безнадійна німецька коаліціада майже підійшла до щасливого завершення. Партія канцлерки Німеччини Ангели Меркель "Християнсько-демократичний союз", Християнсько-соціальний союз і Соціал-демократична партія Німеччини завершили переговори про формування спільного уряду.

Сторони домовлялись довго і ретельно стосовно всіх, навіть найдрібніших подробиць коаліційної угоди. Так, ніби збирались їх виконувати, а не поспішали просто роздерибанити владу, як то могло б трапитись у ближчих до нас країнах. Хоча кожен зайвий тиждень переговорів бив по рейтингу задіяних у процесі сил - німці хотіли "повноцінного" уряду. Вчора німецька Rheinische Post опублікувала чернетку угоди на 170 сторінок, яку сьогодні було остаточно узгоджено і підписано лідерами партій.

При тому що і це ще не фінал чотиримісячного процесу - угоду повинні схвалити 460 тисяч членів СДПН шляхом поштового голосування, і там теж є свої підводні камені у вигляді "антиугодницького" угруповання - але керівництво партії, скоріше за все, зуміє добитися згоди простих партійців.

Згідно з умовами укладеної угоди, соціал-демократи отримують шість міністерств, включно з мінфіном, мінпраці та МЗС. Лідер ХСС Хорст Зеєгофер отримає посаду глави МВС. Все інше піде ХДС.

Із ключових міжнародно-політичних декларацій майбутньої коаліції, які були в опублікованій учора чернетці, випливає, що Німеччина не планує наразі покрокового ослаблення санкцій відносно Москви. Окрім того, у Берліні вважають реальною загрозу порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, і подальшу ескалацію гонки озброєнь.

А іншим, можливо, навіть важливішим до нас результатом довготривалих перемовин став той факт, що лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Мартін Шульц у новому кабміні Німеччини очолить міністерство закордонних справ.

А політичні преференції екс-президента Європейського парламенту достатньо добре відомі. "Містер Європа", як його називають в Бундестазі, давно і послідовно виступає за поглиблення європейської інтеграції. Він пропонує делегувати максимум повноважень регіональним, а не національним органам влади - при тому зоскередивши зусилля центральних органів ЄС на координації фінансової системи, міжнародної політики та питань безпеки. До слова, у багатьох питаннях позиція Мартіна Шульца фактично співпадає з ідеями президента Франції Макрона.

Добре знайомий політик і з Україною. Свого часу, перебуваючи на посаді президента ЄП, саме Шульц взяв на себе відповідальність за ініціювання місії Кокса-Кваснєвського в Україну.

При тому Мартін Шульц є прихильником достатньо жорсткої лінії стосовно Росії, яка, на його думку, "розтоптала принципи міжнародного права" і вирішує питання міжнародної політики за допомогою "пропагандистів і шанувальників президента Путіна, популістів, які працюють по обидва боки Атлантики".

Чи вдасться Україні скористатись шансами, які дає обрання Шульца на посаду керівника МЗС Німеччини - покаже час. Але жалітись на брак везіння у фіналі німецької коаліціади Україні не личить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme