Facebook уперше "забанив" акаунти чиновників

Керівництво Facebook видалило сторінки низки керівників армії М'янми, яких звинувачують у геноциді, серед них - головнокомандувач війська Мінг Аун Хлаін

Це перший випадок, коли соцмережа навмисне видаляє сторінки високопосадовців, керуючись подібними мотивами, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Загалом мова йде про 18 особистих акаунтів Facebook та ще 52 сторінки. Їхня загальна аудиторія складала приблизно 12 мільйонів людей.

Кілька днів тому місія комітету ООН з прав людини із вивчення ситуації у М'янмі опублікувала доповідь, де сказано, що дії місцевого уряду та армії мають ознаки геноциду проти народу рохінджа. ООН висловило обурення регулярними каральними операціями, які військові М'янми проводять у північних штатах країни - Ракхайн, Качин і Шан.

Політику озброєного придушення рохінджа влада М'янми проводить вже декілька десятиліть, але останнє загострення конфлікту сталося минулого року - після того, як бойовики "Армії спасіння рохінджа Аракана" здійснили напади на більш ніж 30 поліцейських постів і військову базу м'янманської армії.

Після цього керівництво війська оголосило антитерористичну операцію.

Міжнародні організації постійно повідомляють про порушення прав людини, вбивства мирних жителів, зґвалтування та інші приклади порушення закону з боку військових армії М'янми.

"Напади військових часто відбуваються у районах, населених мирними жителями, та без всякої очевидної мети. Для них характерне нехтування життям, майном та здоров'ям людей", - сказано у доповіді ООН.

За даними ООН, через конфлікт загинули близько десяти тисяч людей, 700 тисяч представників рохінджа були змушені стати біженцями і перебратися до сусіднього Бангладеш.

Уряд М'янми постійно заявляє про те, що проводить операції проти повстанців виключно з міркувань національної безпеки.

Через кілька днів після публікації доповіді ООН керівництво Facebook розказало, що видалило сторінки керівників армії М'янми, які відповідальні за геноцид рохінджа.

Довідка: Рохінджа - представники мусульманської меншості у переважно буддистській М'янмі. Влада країни не визнає рохінджа за громадян, а розглядає їх як нелегальних мігрантів із Бангладеш. Місцеві газети, що контролюються державою, часто називають рохінджа "блохами". У соцмережах жителі М'янми часто описують рохінджа як "собак", "ґвалтівників" та припускають, що представники рохінджа народжуються лише для того, "аби стати їжею для свиней". В ООН зауважують, що одна із головних проблем М'янми - концепція "національних рас", що пропагується в країні ще з 1960-х років. Згідно з цим підходом, у одних народностей має бути більше прав, ніж у інших.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme