Євросоюз хоче провести військову операцію в Лівії

Європейський союз всерйоз розглядає можливість проведення військової операції в Лівії

Євросоюз хоче провести військову операці…

Європейці сподіваються, що це допоможе зупинити потік нелегальних мігрантів, які сотнями щодня намагаються перетнути Середземне море і потрапити в ЄС. Метою операції стануть організатори доставки нелегалів до країн ЄС, передає depo.ua з посиланням на The Guardian.

За даними видання, вже в понеділок Євросоюз спробує отримати мандат ООН на проведення силової операції в територіальних водах Лівії, пише "Інтерфакс".

The Guardian повідомляє з посиланням на офіційних представників Брюсселя, що Велика Британія готує проект звернення до ООН, згідно з яким очолить операцію Італія, на яку припадає основний потік нелегалів. Передбачається, що участь можуть взяти до 10 країн ЄС, включаючи Велику Британію, Францію, Іспанію та Італію, і, можливо, навіть інші члени НАТО. При цьому всі 28 країн ЄС підтримують пропозицію.

У понеділок глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні представить Радбезу ООН план дій з протидії бізнес-моделі організаторів трафіку нелегалів. Метою європейської операції повинні стати судна, на яких вже десятки тисяч мігрантів з Північної Африки і країн Близького Сходу припливли з Лівії до Італії.

Видання зазначає, що Могеріні недавно була в Пекіні і має всі підстави вважати, що постійний член РБ ООН Китай не стане блокувати проект резолюції.

Крім того європейці вважають, що зможуть переконати Росію не використовувати право вето в даній ситуації, навіть незважаючи на численні розбіжності. Зокрема, в італійському уряді стверджують, що Росія готова до співпраці в даному питанні.

Генсек ООН Пан Гі Мун раніше заявляв, що військового розв'язання проблеми мігрантів не існує.

Крім спроби отримати дозвіл ООН на військову операцію Брюссель має намір обговорити введення квот на прийняття конкретними членами ЄС мігрантів, що прибувають в Союз. Ідею квотування пропонує Німеччина, проти виступають Велика Британія і країни Східної Європи. План полягає в тому, щоб заздалегідь визначити, в які країни і скільки мігрантів відправляти.

Президент Угорщини Віктор Орбан вже назвав цю пропозицію божевіллям. "Європейська ідея впустити мігрантів у свою країну, а потім розподілити їх по всьому ЄС - це божевільний і несправедливий план", - заявив він.

Проблема мігрантів в цілому і переселенців з Північної Африки зокрема особливо гостро стоїть в Європі зараз. Квітнева спроба нелегалів потрапити в Італію з Лівії закінчилася аварією корабля і загибеллю кількох сотень людей. Однак і це не зупиняє бажаючих потрапити до Європи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme