Європарламент визнав Росію основним джерелом дезінформації в ЄС

Європарламент ухвалив у середу резолюцію з рекомендаціями Раді ЄС та високому представнику ЄС у закордонних справах Федеріці Могеріні щодо стратегічної комунікації Євросоюзу, спрямованої на "протидію пропаганді"
 

Європарламент визнав Росію основним джер…

У документі пропонується розробити "юридичні рамки і на рівні союзу, і на міжнародному рівні, щоб протистояти гібридним загрозам, зокрема кібервійні та інформаційній війні", повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Раду ЄС і голову дипломатії Євросоюзу також закликали передбачити "адресні санкції стосовно відповідальних за організацію і проведення таких кампаній, що є необхідністю, про яку свідчать ворожі дії в цих сферах з боку державних і недержавних суб'єктів".

Серед рекомендацій є "підвищити обізнаність про дезінформаційні кампанії Росії, які є основним джерелом дезінформації в Європі".

Європарламент у цьому документі "рішуче засудив дедалі агресивніші дії Росії, Китаю, Ірану, Північної Кореї та інших країн у цьому контексті, що хочуть ослабити або підірвати нормативні засади і принципи європейських демократій і суверенітет усіх країн "Східного партнерства", а також вплинути на вибори і підтримати екстремістські рухи".

Як успішна практика вітається "комплекс заходів, вжитих Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), з метою протидіяти новим типам гібридних загроз, а також спільне повідомлення про співпрацю ЄС-НАТО з цього питання".

Особливу увагу в документі приділено захисту виборів ЄС від стороннього втручання, включно з "ворожою пропагандою". У рекомендаціях пропонується "твердо засудити втручання третіх сторін, хоч би ким вони були, включно з приватними підприємствами, у вибори і референдуми та зловмисне використання ботів, алгоритмів, штучного інтелекту, тролів, фальсифікованого відео і підроблених акаунтів у політичних кампаніях, а також закликати держави-члени терміново здійснити, у разі потреби за підтримки Євроюсту, поглиблені розслідування "ворожих кампаній".

У рекомендаціях зазначено, що держави ЄС мають стежити за тим, щоб виборчі закони враховували "потенційні загрози, що виникають із кампаній дезінформації, кібератак, кіберзлочинів і порушень свободи висловлення під час голосування".

Пропонується надавати допомогу країнам, що мають угоди про асоціацію з ЄС, і державам Західних Балкан, "щоб енергійно захищати свої виборчі процеси від зловмисних дій у кіберпросторі з точки зору дезінформації та пропаганди з боку Росії й інших ворожих суб'єктів".

"Запропонувати майбутній Європейській раді (...) щоб боротьбі проти дезінформації та ворожої пропаганди було надано пріоритет та щоб ресурси і достатні кошти були цьому присвячені з метою гарантувати об'єктивний характер комунікації та поширення інформації", - йдеться в доповіді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme