UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Єврокомісія розробила план порятунку економіки від коронавірусу

Єврокомісія представила план дій щодо боротьби з негативним впливом коронавірусу на економіку європейських країн
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Єврокомісії.

"Пандемія коронавірусу є випробуванням для нас всіх. Це не лише безпрецедентний виклик для нашої системи охорони здоров’я, а й величезний шок для нашої економіки. Важливий економічний пакет, представлений сьогодні, має відповісти на цю ситуацію", – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Серед інструментів, які використовуватиме ЄК для досягнення мети, – забезпечення необхідних поставок для сектору охорони здоров’я шляхом збереження єдності ринку та забезпеченням цілісності ланки між виробництвом і споживанням.

Ще один напрямок – підтримка людей. Єврокомісія має намір підтримувати фірми та забезпечить ліквідність фінансового сектору, що дозволить йому продовжувати підтримку економіки.

Нарешті, четвертий магістральний напрямок дій – надання дозволу країнам-членам скоординовано та гнучко використовувати такий інструмент, як державна допомога, та коригувати визначені цілі стабільності і зростання. Зокрема, їм надається право використовувати державні субсидії, призупиняти сплату корпоративних податків та податку на додану вартість, або соціальні виплати.

Країни-члени можуть надавати пряму допомогу споживачам, наприклад, шляхом скасування платних послуг або відповідних квитків, які не підлягають виплаті компенсацій. Державна допомога може прямо спрямуватися компаніям, які стикаються з кризою ліквідності та потребують негайної допомоги.

Водночас законодавство ЄС дозволяє державам компенсувати для таких компаній прямі втрати, пов’язані із надзвичайними обставинами, зокрема у таких секторах, як авіація і туризм.

Єврокомісія відзначає особливу шкоду транспортній галузі, особливо авіаційному сектору. Сьогодні Єврокомісія запропонувала поправки до законодавства, що регулюють поділ часу для рейсів (слоти). Наразі авіалінії мають використовувати не менше 80 відсотків виділених їм проміжків часу, щоб зберегти їх обсяг на наступний рік, і через це авіакомпанії змушені виконувати фактично порожні рейси.

Для підтримки уражених кризою малих та середніх підприємств ЄС використає бюджетні механізми для підтримки їх ліквідності та виплати відповідних компенсацій на національному рівні. Протягом наступних тижнів на це буде спрямовано 1 мільярд євро, які розподілять між банківськими установами країн-членів.

Ще близько 8 мільярдів євро планується залучити завдяки цілеспрямованій політиці із стимулювання інвестиційної діяльності, що дозволить надати допомогу щонайменше 100 тисячам малих та середніх підприємств у Європі.

Крім того, додаткові 179 мільйонів євро будуть використані у 2020 році для підтримки соціальних фондів, які залучатимуться до допомоги самостійним підприємцям або особам, які втратили роботу внаслідок спалаху коронавірусу.

 

Нагадаємо, через 48 годин Україна закриє кордон для всіх іноземців. Також стало відомо, що за тиждень всі пункти пропуску забезпечать експрес-тестами.

За даними на ранок 13 березня, від коронавірусу загинуло 4948 людини, кількість заражених зросла до 131 846 людей.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях.

Ввечері 12 березня стало відомо, що в Італії коронавірус підхопила українка, її стан – дуже важкий.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Того ж дня Україна скасувала авіасполучення з Італією у зв'язку з введенням карантину через спалах коронавірусу у світі.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme