Єврокомісія планує карати санкціями за поширення фейків

Європейська комісія планує 2 грудня представити План дій щодо європейської демократії та запропонувати Європейському союзу введення санкцій проти суб’єктів, які поширюють дезінформацію
 

Про це повідомив редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Це вперше в офіційному документі Європейська комісія пропонує ввести санкції за поширення дезінформації. У документі зазначається, що інформація може бути "оснащена іноземними гравцями". Як приклад, описуються "певні треті країни (зокрема, Росія і Китай), які брали участь в операціях впливу і кампаніях із дезінформації навколо COVID 19 у країнах ЄС, державах-сусідах і по всьому світу "з метою підірвати демократичні дискусії, посилити соціальну поляризацію і поліпшити свій власний імідж".

У Плані дій щодо європейської демократії йдеться про те, що "Європейському союзу необхідно більш систематично використовувати весь спектр із наявних інструментів для протидії іноземному втручанню і операціями впливу, а також їхньому подальшому розвитку". Пропонується після публічного виявлення таких методів "зробити їх непридатними в експлуатації", аж до застосування санкцій після повторення таких незаконних дій.

Також у плані вказується, що оперативна група зі стратегічних комунікацій EastStratCom, підрозділ дипломатичного корпусу ЄС, Європейська служба зовнішніх зв’язків (EEAS), що відстежують дезінформацію з боку Росії, виявили понад 500 прикладів прокремлівської дезінформації про COVID-19 за рік і понад 10 тисяч прикладів прокремлівської дезінформації з моменту початку моніторингу в 2015 році.

Документ також пропонує більш жорсткі правила ЄС для онлайн-платформ, які "можуть використовуватися зловмисниками для поширення і розповсюдження неправдивого і такого, що вводить в оману контенту".

Крім того, у документі йдеться також про необхідність схвалення в майбутньому закону про цифрові послуги (DSA), який буде представлений Єврокомісією в наприкінці цього року з метою оновити правову базу ЄС щодо ведення онлайн-бізнесу. У ньому пропонується, щоб великі платформи були зобов’язані оцінювати ризики, які представляють їхні системи – не тільки щодо незаконного контенту і продуктів, але і системних ризиків для захисту інтересів і основних прав, здоров’я та безпеки громадян.

Нагадаємо, YouTube блокує відео з теоріями про змову щодо вакцини від коронавірусу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme