Євродепутати хочуть розслідування щодо уряду Джонсона

Депутати Європейського парламенту ініціюють офіційне розслідування щодо уряду Великої Британії на предмет порушення верховенства права через припинення роботи парламенту

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на британське видання The Independent.

Так, євродепутати готують надзвичайний запит в Європейську комісію із закликом до дій, згідно зі статтею 7 Договору ЄС, яка використовувалася для засудження таких країн, як Польща і Угорщина, за те, що їхні уряди підривають демократію або основні права.

Зазначається, що ініціатива вже отримала підтримку десятків членів Європарламенту від багатьох держав-членів, включаючи Францію, Нідерланди, Румунію, Іспанію та Данію.

Відомо, що підписи під запитом збирають до наступного понеділка, а організатори кажуть, що нові підписанти додаються кожні кілька хвилин.

У документі йдеться, зокрема, що призупинення урядом Сполученого Королівства роботи парламенту "буде мати ефект, який заважає парламенту виконувати свої законодавчі функції, забезпечуючи стримування і урівноваження виконавчої влади та, зокрема, обмежує дії парламенту щодо процесу Brexit".

Депутати Європарламенту запитують, чи знає Єврокомісія "про будь-які прецеденти, коли держава-член призупиняє роботу свого парламенту на такий тривалий термін або в такий важливий момент", і як комісія оцінює "відповідність Британії стандартам верховенства права ЄС, зокрема, щодо поваги фундаментальних цінностей, згаданих в статті 2 Договору ЄС".

Для того, щоб ініціювати процедуру порушення, потрібне буде голосування більшістю в дві третини голосів євродепутатів, але Єврокомісія може почати розгляд без чіткого мандату Європарламенту, якщо вона вважає, що існує загроза верховенству закону.

Нагадаємо, петиція проти блокування парламенту Британії набрала понад мільйон голосів.

Довідка: 28 серпня уряд Великої Британії попросив королеву Єлизавету II призупинити роботу парламенту, щоб гарантувати безперешкодний Brexit 31 жовтня.

Заява Джонсона про зупинку роботи парламенту обвалила британський фунт.

У Палаті громад відповіли Джонсону що ідея призупинки парламенту є прикладом конституційного свавілля.

Водночас лідер лейбористів Джеремі Корбін назвав призупинення роботи парламенту неприйнятним і пообіцяв, що депутати після виходу з літніх канікул 4 вересня спробують висловити вотум недовіри голові уряду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme