ЄС продовжив дію антиросійських санкцій

Європейські санкційні заходи проти окремих секторів економіки Росії, які вперше застосували 2014 року у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, продовжити на наступні шість місяців
 

Таке рішення ухвалила Європейська Рада, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Ради ЄС.

"Рішення Ради ЄС виходить з останніх оцінок стану імплементації Мінських угод – які, за очікуваннями, мали бути виконані до 31 грудня 2015 року, – під час Європейської Ради 10-11 грудня 2020 року. Виходячи з того, що Мінські угоди не виконані в повному обсязі Росією, лідери ЄС одностайно прийняли політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, санкції обмежують доступ на первинний та вторинний ринки капіталів ЄС для певних російських банків та компаній, та забороняють певні види фінансової допомоги та брокерських послуг для російських фінансових інституцій.

Також ці заходи забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передання всіх матеріалів оборонного призначення, та вводять заборону на постачання товарів подвійного призначення для використання у військових цілях або кінцевими військовими користувачами в Росії.

Санкції також закривають для Росії доступ до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в енергетичному секторі Росії, наприклад, у видобутку нафти або її розвідки.

Крім того, ЄС запровадив різного роду заходи у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та заборону на подорожі), а також окремі обмеження для економічних взаємовідносин з Кримом і Севастополем.

Нагадаємо, 16 грудня посли країн Європейського Союзу ухвалили продовження економічних санкцій проти Росії.

Довідка: Секторальні санкції ЄС проти Росії вперше запровадили у 2014 році у зв’язку із діями Росії з дестабілізації України. Вони мають найбільший вплив на економіку РФ – у фінансовому, військово-промисловому та енергетичному вимірах. В перші роки після запровадження цих санкції ЄС обсяги торгівлі РФ з ЄС впали на 30%. Цей санкційний режим ЄС переглядає кожні півроку, після розгляду поточного стану виконання Мінських домовленостей.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme