ЄС планує посилити прикордонний контроль

Замість віз доведеться реєструватися на кордоні за гроші

ЄС планує низку заходів для більш ефективного прикордонного контролю, які торкнуться і українців, інформує depo.ua з посиланням на DW.

Австралія має електронну систему в’їзду вже тривалий час, Сполучені Штати запровадили свою 2007 року. Тепер це хочуть зробити і в Європі, щоб мати контроль над тим, хто насправді в'їжджає та виїжджає з ЄС. У США електронна система реєстрації відома як ESTA. В Європі вона називатиметься Etias (European Travel Information and Authorisation System). Єврокомісія на даний момент готує техніко-економічне обґрунтування, щоб визначити як Etias можна встановити в сотнях аеропортів та на прикордонних переходах. Після цього наприкінці року почнеться законодавчий процес.

Впровадити цифрову систему реєстрації торік закликали міністри внутрішніх справ ЄС після терактів у Парижі. Але сама система, яка призначена для закриття щілин у системі безпеки, була у розробці набагато довше. Тепер вона стане реальністю. Подібно до американської системи, подорожні, яким не потрібна віза для в’їзду в ЄС, повинні будуть зареєструватися на сайті. За інформацією європейських чиновників, за реєстрацію треба буде заплатити і ця сума може скласти від 13 до 50 євро. Якщо виходити з нинішнього потоку туристів до ЄС, що не потребують візи, а це близько 30 мільйонів осіб, то прибуток може скласти від 390 мільйонів до 1,5 мільярда євро на рік.

Кількість людей, які не потребують отримання візи, але які повинні будуть "платити за в’їзд" значно збільшитися в найближчі кілька років. Після виходу Великобританії з ЄС, мільйонам британців, які подорожуватимуть в ЄС для відпочинку або бізнесу, також доведеться реєструватися в Etias та платити за це. Те саме стосуватиметься турків, грузинів та українців, якщо ЄС запровадить для них безвізовий режим. За словами експертки Центру європейських реформ Каміни Мортера-Мартінес, це не дуже добре: "Це було б шкідливим для британського бізнесу", - сказала вона виданню The Guardian.

Еtias - це лише частина ширшої ініціативи Єврокомісії щодо підвищення безпеки після терористичних атак та неконтрольованої міграції минулого року. Система для запису пересування всіх подорожніх з-поза меж країн-членів ЄС лежить в основі нових заходів безпеки. Ця система, яка повинна бути узгоджена до кінця року, називатиметься EES. Зараз триває опрацювання технічних деталей.

З 2020 року, кожен в’їзд та виїзд буде збережено в базі даних. Водночас, будуть перевірятися терміни дії посвідчень особи та віз. Крім того, робитимуться запити до Шенгенської інформаційної системи, або SIS, яка зберігає інформацію щодо осіб, запідозрених у тероризмі.

Єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, який відповідає за впровадження нової системи, пообіцяв покласти край співіснуванню численних європейських баз даних. "Системи допоможуть зробити кордони Європи безпечнішими. Водночас зміцнення Європолу є конкретним кроком на шляху ефективного обміну інформацією та виявлення фальсифікованих проїзних документів", - сказав Аврамопулос. Інформація щодо в’їзду та виїзду буде зберігатися п'ять років". Активісти захисту даних вже почали критикувати систему, назвавши її "інформаційною п'явкою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme