ЄС не буде мститися Україні за введення мит на імпорт - ЗМІ

Європейська комісія на консультаціях з Україною не стала висувати вимоги про скасування імпортних мит і не розглядає можливості скасування преференційного режиму в торгівлі з Україною

ЄС не буде мститися Україні за введення…

Про це повідомили джерела з української та європейської сторони, також це випливає з відповіді представництва Євросоюзу в Україні на запит, повідомляє depo.ua з посиланням на «Європейську правду».

«На даний момент не розглядається можливість того, щоб ми зупинили дію преференційного режиму», - сказано в офіційному коментарі представництва.

Нагадаємо,  введення нових імпортних мит було ініціативою уряду Арсенія Яценюка. Метою цих заходів названа необхідність стабілізації платіжного балансу. У той же час, ця дія порушила низку норм Угоди про асоціацію, інших домовленостей з ЄС і загрожувала скасуванням пільгового торгового режиму з ЄС. У цьому випадку повинні відновитися мита для українських товарів, що експортуються до Євросоюзу.

У представництві визнали, що введення мита суперечить умовам одностороннього скасування мит з боку ЄС.

«Автономні торгівельні заходи, введені Євросоюзом, мали умову: Україна повинна була утримуватися від введення нових мит для європейських товарів», - заявили в диппредставництві.

Тим часом, законодавчий акт (пільговий режим) дає Єврокомісії право діяти на свій розсуд, беручи до уваги виняткові обставини, що склалися в Україні, включаючи платіжну кризу.

В заяві дипломатичного представництва немає чіткого твердження про те, що ЄС дав остаточну згоду на нові мита - це питання ще має бути вирішене згодом. Проте джерела видання з обох боків стверджують, що така згода є - за умови, що Україна не матиме претензій з боку Всесвітньої організації торгівлі та МВФ.

«Для європейців ключовою є узгодженість мит з МВФ, нас про це попередили ще до консультацій», - сказав один з українських співрозмовників.

«Переговори між країнами-членами ще тривають, але головне - щоб не було порушень правил СОТ», - додав європейський співрозмовник.

У відповіді представництва ЄС в Україні також є фраза про те, що надалі «найкращим майданчиком для консультацій про впровадження мит був би відповідний комітет СОТ (що займається питаннями платіжного балансу країн-членів СОТ)».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme