ЄС готується жити без російського газу

Європейська комісія підготувала для Європарламенту та Ради ЄС комюніке, в якому містяться рекомендації на випадок припинення поставок газу з Росії. Метою документа є мінімізація негативного ефекту

ЄС готується жити без російського газу…

Про це заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс».

«Йдеться про повне припинення поставок російського газу в усіх напрямках, як через Україну, так і за іншими маршрутами, в тому числі по «Північному потоку» строком на шість місяців», - заявив Гюнтер Еттінгер.

Термінові заходи, які слід вжити країнам ЄС, щоб краще підготуватися до можливого припинення поставок палива з Росії, розділені на три напрямки. Перше передбачає заходи щодо стимулювання роботи ринку, зокрема, шляхом максимального збільшення можливостей з'єднувальних газопроводів та скасування обмежень на транскордонну торгівлю, в тому числі шляхом швидкої реалізації правил про доступ третіх сторін до інфраструктури.

Крім того, ЄК вважає за необхідне оптимізувати використання підземних сховищ газу, зокрема, шляхом встановлення стимулюючих тарифів для операторів на закачування газу в підземні сховища. Єврокомісія також висловилася за необхідність своєчасної реалізації вже запланованих інфраструктурних проектів, зокрема, будівництва LNG-терміналів у Литві та Польщі, будівництва газопроводу між Словаччиною і Угорщиною.

Другий набір заходів стосується чіткого визначення часу, коли країни-члени будуть змушені вводити надзвичайні заходи на ринки. Серед таких заходів - реалізація положень регулювання ЄС про безпеку поставок газу за рахунок використання альтернативних російському джерел, в тому числі покупки зрідженого газу.

Єврокомісія також рекомендує в разі різкого погіршення ситуації забезпечувати поставками газу насамперед домашні господарства, домогтися максимально можливої ​​здатності перемикання енергетики на альтернативні джерела, зробити кроки для збільшення енергоефективності та скорочення споживання газу.

Третій набір заходів спрямований на поліпшення координації та співробітництва країн - членів ЄС на випадок необхідності втручання держав у роботу ринку. Серед цих заходів - розробка програм регіонального співробітництва та безпеки поставок газу, посилення прозорості роботи регуляторів, тісніша співпраця в рамках газової координаційної групи при Єврокомісії, а також посилення співпраці з країнами за межами ЄС.

В цілому в Єврокомісії вважають, що в разі реалізації всіх запропонованих заходів можна буде мінімізувати негативний ефект від можливого припинення поставок російського газу. «На сьогодні тільки одна країна ЄС не може забезпечити поставки газу найуразливішим споживачам - населенню - в разі припинення поставок російського газу. Це Естонія», - зазначив представник Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme