ЄС дав Джонсону час на Brexit-план до кінця місяця, "або це кінець", – ЗМІ

Європейський союз висунув ультиматум прем'єр-міністру Великої Британії: представити свої адекватні пропозиції щодо Brexit до кінця вересня або готуватись до "жорсткого" виходу з ЄС
 

Про це пише видання Independent, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Як пише газета, дедлайн, погоджений у Парижі ввечері 18 вересня, було оголошено у той час, як головний переговірник ЄС з питань Brexit сказав Джонсону припинити "вдавати", що він веде переговори.

У середу ввечері президент Еммануель Макрон, який займає жорстку позицію проти Британії щодо Brexit, зустрівся з Аннтті Рінне, прем’єром Фінляндії, яка зараз головує у ЄС.

"Ми обидва стурбовані тим, що зараз відбувається у Британії, і незрозумілою ситуацією, яка надходить звідти до Європи", – сказав Рінне журналістам після зустрічі, на якій був узгоджений ультиматум.

"Якщо жодних пропозицій не буде, я вважаю, що досить багато європейських лідерів згодні з позицією, висловленою сьогодні з Макроном. Тоді це кінець. Тепер настав час викласти чіткі презентації", – додав фінський прем’єр.

Новий дедлайн дає Джонсону 12 днів для подачі пропозицій щодо заміни механізму "бекстоп" в Ірландії. За його словами, Джонсон хоче усунути механізм з угоди про Brexit та замінити його чимось іншим.

Чиновники в Брюсселі стурбовані тим, що прем'єр-міністр Британії витрачає їхній час і затягує переговори, не представляючи жодних пропозицій, можливо, сподіваючись на майбутні вибори.

Нагадаємо, 18 вересня Європейський парламент підтримав документ про "упорядкований Brexit", згідно з яким Великої Британія зможе відстрочити свій вихід з Європейського союзу.

Довідка. Велика Британія повинна вийти з ЄС 31 жовтня, проте досі угода, необхідна для впорядкованого виходу країни, не схвалена британським парламентом. Найбільш суперечливим в угоді є саме механізм "бекстоп", на який не погоджуються британські парламентарі. Якщо угоду не буде схвалено і Британія вийде з ЄС без домовленостей, це може мати важкі економічні наслідки для країни.

28 серпня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попросив королеву Єлизавету II призупинити роботу парламенту, щоб гарантувати безперешкодний Brexit 31 жовтня.

4 вересня парламент Британії прийняв законопроект, який блокує "жорсткий" Brexit.

Після цього прем'єр-міністр Борис Джонсон зажадав проведення позачергових виборів 15 жовтня.

5 вересня Палата громад парламенту Британії відхилила пропозицію прем'єр-міністра Бориса Джонсона про проведення дострокових виборів до парламенту.

З 10 вересня парламент Великої Британії тимчасово припинив свою роботу до 14 жовтня.

15 вересня ЗМІ повідомили, що Джонсон готовий порушити закон заради Brexit.

16 вересня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час зустрічі з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, наголосив, що не має наміру просити про відтермінування Brexit підтвердивши, що країна вийде з ЄС у запланований день.

 Британія продовжує домовлятися із ЄС про Brexit з угодою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme