ЄС боротиметься з пестицидами і просуватиме органічне фермерство

Європейська комісія оприлюднила плани щодо захисту біорізноманіття у ЄЄ при одночасному створенні більш стійкої продовольчої системи, наполягаючи на необхідності як скорочення використання пестицидів, так і заохочення органічного фермерства
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

У відповідності зі своїм прагненням скоротити викиди парникових газів до нуля до середини століття, Єврокомісія хоче вдвічі скоротити використання хімічних пестицидів до 2030 року і забезпечити, щоб принаймні 25% сільськогосподарських земель були зарезервовані для органічного землеробства, у порівнянні з нинішніми 8%.

Комісія також хоче посадити щонайменше 3 додаткові мільярди дерев протягом наступних десяти років.

Застосування протимікробних препаратів, в тому числі антибіотиків, також має бути скорочено на 50% у рибному господарстві і тваринництві.

Згідно з даними ЄС, сільськогосподарська діяльність генерує близько 10% від загального обсягу викидів парникових газів.

"Природа є життєво важливою для нашого фізичного та психічного благополуччя, вона фільтрує наше повітря та воду, регулює клімат і запилює наші посіви", – сказала Стелла Кіріакідіс, комісар з питань здоров'я та безпеки харчових продуктів. – Але ми діємо так, як ніби це не має ніякого значення, і втрачаємо її з безпрецедентною швидкістю."

Віцепрезидент Єврокомісії з так званої зеленої угоди Франс Тіммерманс, заявив, що нові плани, які повинні бути схвалені державами-членами, допоможуть блоку оговтатися від економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу.

"За нашими оцінками, на глобальному рівні стійкі продовольчі системи можуть створити нову економічну цінність у розмірі понад 1,8 трлн євро", – сказав він.

Комісія також підрахувала, що інвестиції в органічне сільське господарство допоможуть створити на 10-20% більше робочих місць на гектар, ніж традиційне сільське господарство.

Нагадаємо, український уряд пообіцяв дати фермерам 4 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme