Економіка Куби є заручницею санкцій

Про це під час пресконференції наголосила Тимчасова Повірена у справах Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера і закликала українську спільноту виявити солідарність із кубинцями у питанні зняття санкцій, накладених на її державу майже 60 років тому

Економіка Куби є заручницею санкцій…

На вимогу кубинської делегації на розгляд Генеральної Асамблеї ООН 6 листопада 2019 року  вчергове виноситься питання про скасування політики обмежень збоку США. Під час пресконференції Натачею Діас Агілера були оприлюднені факти, що містяться у доповіді. 

Ключові питання – це посилення економічного та фінансового тиску США, яке виходить далеко за межі двосторонніх відносин і впливає на економічний стан Республіки Куби та є перепоною на шляху розвитку бізнесу країни.

Доповідач стверджує, що економічний тиск має екстериторіальний характер. Є дані про обмеження кубинської банківської системи з боку 140 іноземних банків. Управлінням по контролю за активами державних відомств США оштрафовані ряд компаній третіх країн згідно із застосуванням закону Хелмса-Бертона*. Уже поточного року було введено обмеження на посадки літаків міжнародних рейсів в аеропортах Куби. При дефіциті нафти на острові діє заборона з боку США на постачання нафти у порти республіки.  Також діють обмеження на поїздки американців, запроваджені Міністерством фінансів та Міністерством торгівлі США в червні поточного року.

За сумарними показниками протягом квітня 2018 – березня 2019 року Куба понесла збитків на суму 4 343 000 000 доларів США. А протягом майже 60 років дії санкцій недоотримані країною доходи складають 9 226 630 000 000  доларів США.

Натача Діас Агілера висловила впевненість, що український народ підтримує кубинців в їхньому прагненні виходу із багаторічної кризи. Нещодавно між Київом та Варадеро (курорт поблизу Гавани) було встановлено пряме авіасполучення, яке здійснюють українські компанії.

"Цієї події ми очікували багато років, – зазначила дипломатка. – Адже із запуском авіаперельотів є вірогідність відновлення програми оздоровлення українських дітей, яка діяла протягом двадцяти років".

За цей час на Кубі пройшли курс лікування 24 тисячі маленьких пацієнтів,  що постраждали від наслідків Чорнобиля. Кубинці, у свою чергу,  вдячні за фахівців державного управління, освіти, медицини, різних секторів економіки, які отримали кваліфікацію у вишах України. 

"Ми впевнені – перемога за нами. І сподіваємося, що позиція України на боці справедливих вимог кубинського народу", –  підсумувала пані Діас Агілера.

 *Закон Хелмса-Бертона, що діє із 1996 року, кодифікував нормативну основу блокади Куби та посилив її екстериторіальний характер.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme