Ехо "Рашагейту": Мюллер не довів вину Трампа і тепер він може полюбити Путіна

Що світові ЗМІ пишуть про результати розслідування російського втручання у вибори США

Ехо "Рашагейту": Мюллер не довів вину Тр…

Спецпрокурор Роберт Мюллер на минулому тижні завершив розслідування щодо російського втручання у вибори президента США в 2016-му. І передав відповідну доповідь міністру юстиції США Вільяму Барру. Той розглянув доповідь Мюллера і надіслав листа з висновком Конгресу. Як зазначає Барр, спецпрокурор Мюллер не виправдав президента Дональда Трампа у питанні перешкоджання правосуддю, але й не знайшов достатньо доказів скоїння ним злочину.

Голова Юридичного комітету Палати представників Джерольд Недлер заявив, що у листі Міністерства юстиції йдеться, що розслідування Мюллера "не дійшло висновку щодо того, чи президент вчинив злочин, але не знімає з нього обвинувачень".

У листі також йдеться, що Мюллер не знайшов доказів того, що в президентському штабі Трампа була "змова або координація" з Росією в її зусиллях вплинути на президентські вибори 2016 року, пише "Голос Америки". Хоча Росія таки намагалася втрутитися у вибори як такі. 

У Білому домі дуже зраділи такому висновку. 

"Спеціальний прокурор не знайшов ніякої змови і жодного перешкоджання правосуддю. Генеральний прокурор США Вільям Барр і Даг Розенштейн далі визначили, що перешкоджання не було. Висновки Міністерства юстиції є повним і тотальним виправданням президента Сполучених Штатів", - написала прес-секретар Сара Сандерс. 

Також зрадів повідомленню і Дональд Трамп.

"Відсутність змови, відсутність перешкоджань. Повне звільнення від відповідальності", - йдеться в його твіті.

І поки республіканці радіють, демократи вимагають повного оприлюднення висновку Роберта Мюллера - цього хочуть і американці за даними опитувань. Демократи уточнюють, що звинувачення з Трампа не зняті - в перешкоджанні слідству так точно. А Трамп в свою чергу вже готує атаку на демократів. Його син Дональд Трамп-молодший закликав відкликати з України посла Марі Йованович після обвинувачень генпрокурора Юрія Луценка в передачі йому "списку недоторканих", а також початку розслідування в Україні можливого втручання у вибори США наших чиновників на користь Клінтон. 

Поки триває ця заруба американська преса обережно ставиться до наслідків завершення "рашагейту". 

Як пише The New York Times, висновки спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо "рашагейту" можуть допомогти президенту США Дональду Трампа змінити американський зовнішньополітичний вектор по відношенню до Росії. Тепер Трамп може не боятися негативних наслідків для нього всередині країни. Звісно ж, вектор стане менш жорстким.

Видання нагадує, що розслідування Мюллера підтвердило, що Росія намагалася втрутитися в президентські вибори 2016 року з метою допомогти Трампу, однак змови самого Трампа з росіянами не було. Після оприлюднення підсумків розслідування Мюллера, зловісна хмара, яка нависала над його президентством розсіялася.

Після озвучених Барром висновків, Трамп отримав позитивний імпульс на наступні 22 місяці президентства. Також тепер розвіялася загроза можливого імпічменту. Так само стали міцнішими і позиції Трампа перед виборами 2020-го і новим протистоянням з демократами. Як пише NYT, тепер Трамп зможе продовжити свою роботу, не побоюючись звинувачень Мюллера щодо членів своєї сім'ї. Хоча висновки Мюллера не зможуть переконати критиків Трампа, зате допоможуть зміцнити потенціал його електорату.

У британській Financial Times зазначили, що незважаючи на численні спроби Дональда Трампа перешкодити Роберту Мюллеру в його розслідуванні, в тому числі і звільнити його, спецпрокурор все ж довів справу до кінця. Але тепер, через майже два роки розслідувань, американські громадяни повинні отримати можливість ознайомитися з результатами цієї справи і дізнатися, що за справи Трамп вів з Росією.

За інформацією видання, сумніватися в тому, що Кремль втручався в хід президентських виборів в 2016 році, і ключові помічники Трампа, в тому числі керівник його виборчої кампанії, його особистий адвокат і перший радник з питань національної безпеки винні в численних порушеннях закону - не можна.

Можливо, Мюллер не зміг довести, що і в якому обсязі знав про це Трамп, але "не зміг довести" - це зовсім не означає, що Трамп "повністю виправданий". Так що висновки спецпрокурора - це не кінець історії.

The Washington Post зазначає, що після двох років очікування американці отримали деякі попередні відповіді про втручання Росії у вибори 2016 року. Генеральний прокурор Вільям Барр в неділю повідомив, що спеціальний прокурор Роберт Мюллер не виявив змови між Дональдом Трампом і його виборчої кампанії 2016 року із зусиллями російської сторони. Але Мюллер не дав ясних відповідей на питання про те, чи не втручався президент Трамп в роботу правоохоронних органів. 

"Незважаючи на сумнівні зустрічі між чиновниками Трампа і росіянами, Мюллер виявив, що розслідування не встановило, що члени кампанії Трампа вступали в змову чи координували свою діяльність з урядом Росії "в діяльності по втручанню в вибори".

"Візьмемо один ключовий приклад - червнева зустріч 2016 року, між високопоставленими представниками штабу Трампа і російським адвокатом була глибоко нерозумною. Кампанія мала проінформувати ФБР про зацікавленість російського адвоката у зустрічі, а не вводити її в найближче оточення кампанії. Але, виходячи з недільного резюме, представленого Барром, це не є відображенням більш широкої координації між кампанією Трампа і Москвою", - пише WP.

Також ЗМІ додає, що висновок Барра по доповіді Мюллера має принести полегшення американцям, стурбованим тим, що вищі лідери країни діяли в якості агентів іноземної держави під час виборів 2016 року.

"Урок для Трампа і його прихильників" полягає, на думку газети, в тому, що "розслідування Мюллера не було полюванням на відьом. Є державні службовці, які ставлять інтереси правди і боргу вище племінної лояльності, і багато хто з них працюють в міністерстві юстиції. В останні два роки президент робив помилку, ганьблячи і підриваючи цю установу, а також продовживши поносити її в неділю після того, як Барр виступив з доповіддю", - додає WP.

Fox News, лояльний до республіканців і Трампа назвав висновок Барра "повною перемогою Трампа". 

"Трамп 230 раз заявляв у своєму , що ні він, ні члени його передвиборного штабу в змову з Москвою не вступали. Після публікації підсумкового документа можна зробити висновок, що Трамп здобув практично повну перемогу", - підкреслили на Fox News.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme