ЄК очікує від Німеччини застосування нового газового законодавства проти "Північного потоку-2"

У Єврокомісії очікують на поширення правок до газової директиви ЄС на всі газопроводи, що ведуть до Європи, зокрема на "Північний потік-2". Ці правки загрожують російському газопроводу тим, що його потужність буде примусово знижено вдвічі

Про це повідомила офіційна представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен під час брифінгу у Брюсселі, інформує Depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Ми переглянули газову директиву, яка сьогодні вже діє. Держави-члени (ЄС — ред.) тепер повинні відобразити її у національних законодавствах. Така наша позиція", — повідомила представниця Єврокомісії.

Зазначимо, що Німеччина — один з найбільших прихильників будівництва "Північного потоку-2". Саме у цій країні закінчується газопровід і саме вона повинна визначати, за якими правилами цей газопровід використовувати.

Нові європейські правила передбачають, що на "Північний потік-2" має поширитися європейське енергетичне законодавство. Це означає, що компанія, яка експлуатує трубопровід не має бути тією ж компанією, яка постачає по ньому газ. Це Відтак, Газпром повинен буде передати потік в управління іншій компанії, тобто компанія втратить контроль над проектом.

Нагадаємо, парламентський комітет ОБСЄ ухвалив резолюцію проти російських трубопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік".

31 липня комітет сенату США з міжнародних справ проголосував за введення санкцій проти проекту "Північний потік-2".

Довідка. Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme