Джонсон пропонує винести його уряду вотум недовіри

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував опозиції винести вотум недовіри його уряду, щоб провести дострокові вибори

Із відповідною заявою він виступив під час засідання в Палаті громад 25 вересня, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

Джонсон наголосив, зокрема, що прийшов час здійснити Brexit і розпочати об’єднання країни, розколотої після референдуму про вихід Європейського Союзу.

Представники опозиції різко розкритикували Джонсона, звинувативши його в неповазі до демократії і до королеви. Однак опозиційні лейбористи не поспішають висловлювати Джонсону вотум недовіри.

Спочатку вони хочуть домогтися відстрочки виходу Британії з ЄС. Джонсон обіцяє здійснити його 31 жовтня.

Нагадаємо, 24 вересня у Британії Верховний суд назвав незаконним припинення роботи парламенту Британії.

25 вересня Джонсон вимушено скоротив візит до Нью-Йорка, де брав участь у Генеральній Асамблеї ООН, і повернувся до Лондона після того, як Верховний суд прийняв ухвалу про незаконність його рішення щодо призупинення діяльності парламенту.

Тоді ж парламент країни відновив свою роботу.

Довідка: Примусові канікули почалися в ніч на 10 вересня. Експерти вважають, що блокування парламенту було спрямовано на те, щоб не залишити депутатам часу для ефективної протидії сценарію "жорсткого" Brexit.

Однак раніше парламенту вдалося зробити низку кроків із запобігання Brexit без угоди з ЄС. Зокрема, 9 вересня Єлизавета II підписала закон, який має позбавити британський уряд права здійснити "жорсткий" Brexit без схвалення законодавців. Згідно з ним, уряд має постаратися досягти нової угоди з ЄС на засіданні Європейської Ради 18 жовтня.

Якщо до кінця жовтня не вдасться домовитися з Брюсселем, то Джонсон має попросити у Брюсселя відстрочку на три місяці — до 31 січня 2020 року.

24 вересня опозиційні партії закликали Джонсона піти у відставку. Це сталося відразу після того, як Верховний суд королівства визнав незаконним рішення уряду про призупинення роботи парламенту на п’ять тижнів. У постанові йдеться, що рішення Джонсона, формально схвалене королевою, не має жодної юридичної сили і парламент може зібратися в будь-який момент.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme