Друг Путіна визнав, що ОПЕК підклала велику свиню

Низка підприємств довго не витримає низької ціни на нафту. Криза призведе до перерозподілу ринку

Друг Путіна визнав, що ОПЕК підклала вел…

Таку думку висловив голова «Роснефти» Ігор Сечін в інтерв'ю австрійському виданню Die Presse. До цього, за його словами, призведе кризова ситуація, передає ДеПо з посиланням на «Ленту.ру».

«Низка підприємств довго не витримає низької ціни на нафту. Криза призведе до перерозподілу ринку. І через нетрадиційний видобуток у США ми стоїмо на порозі великого переділу», - заявив Сечін, зазначивши, що «Роснефть» влаштовує ціна в 60 доларів за барель.

«Ми очікуємо, що можливе падіння ціни до 60 доларів і нижче, але тільки протягом першого півріччя або, точніше, до кінця першого півріччя. Я повинен сказати, що «Роснефть» є досить гнучкою і в неї є запас. Звісно ж, деякі дорогі проекти ми змушені будемо відкласти», - пояснив він. Потенціал Росії щодо скорочення видобутку при низькій ціні на нафту становитиме 200-300 тисяч барелів на добу.

При цьому він зазначив, що наявні галузеві структури, такі як Міжнародне енергетичне агентство і секретаріат Енергетичної хартії, не виконують своїх функцій. Їх має замінити міжнародна Рада ринку. «Перспективу мають не картельні організації, а створення Ради ринку, до якої повинні бути включені як виробники нафти, споживачі нафти, так і представники регуляторів», - підкреслив голова «Роснефти».

За його словами, «стеля» видобутку сланцевої нафти буде досягнута до 2025 року. «Після цього обсяги видобутку знижуватимуться, а саме, зважаючи на ресурсну базу в ій мірі, яка нам відома на сьогодні. На даний час видобуток нафти США прискорює падіння цін на нафту, але в майбутньому зниження видобутку призведе до зростання ціни», - уточнив Сечін.

Голова «Роснефти» також прокоментував санкції Заходу проти Росії у сфері видобутку нафти і газу. За його словами, це робиться, щоб витіснити російські компанії з Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР), де «підвищується рівень споживання».

«На кого санкції більше впливають? Наприклад, у Німеччині 300 тисяч робочих місць прив'язані до виробництва обладнання, що імпортується в Росію. Перенесення санкцій з політичного рівня на рівень підприємств є великою помилкою. Як сказав Наполеон, помилка гірша за злочин. Помилки необхідно виправити. Мені здається контрпродуктивним продовжувати ці безглузді санкції. Необхідно сісти за стіл переговорів, політики повинні домовитися», - додав Сечін.

Нагадаємо, 27 листопада ОПЕК залишила квоти на видобуток нафти без змін на рівні 30 мільйонів барелів на добу, що відповідає рішенню, прийнятому ще в грудні 2011 року. Як повідомив генсек картелю Абдалла Салем аль-Бадрі, ОПЕК може знову розглянути питання про квоти через півроку. Відмова ОПЕК скоротити квоти на видобуток чорного золота призвела до того, що вартість нафти сорту Brent на торгах лондонської біржі ICE опустилася нижче 73 доларів за барель вперше з вересня 2010 року.

Також нагадаємо, «Роснефть» потрапила до списку санкцій ЄС, у зв'язку з чим Сечін звернувся до уряду Росії виділити з ФНБ РФ більше 2 трлн рублів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme