Дослідники з'ясували, навіщо людям почуття сорому

Міжнародна група дослідників прийшла до висновку, що почуття сорому виникло в ході еволюції як механізм, що забезпечує виживання групі

З результатами роботи можна ознайомитися в журналі PNAS, повідомляє depo.ua з посиланням на RNS.

Щоб перевірити гіпотезу, вчені провели крос-культурне дослідження, в якому брало участь 900 чоловік з США, Індії та Ізраїлю. Учасники повинні були описати свої відчуття в декількох вигаданих ситуаціях, де їх поведінка привела б до засудження з боку оточуючих. Дані форми поведінки, зокрема, були пов'язані з жадібністю, невірністю, фізичної слабкістю. Учасники першої групи відповідали, які почуття вони будуть відчувати до людини, що демонструє дані якості, учасники другої групи описували почуття сорому і його інтенсивність, яке вони відчували б, будучи володарями перерахованих негативних якостей.

"Ми виявили дивно сильний зв'язок між негативною реакцією на людей, які поводяться запропонованим чином, і почуттям сорому у людей, які представляли, що здійснюють ці дії", - зазначають автори дослідження.

Вчені підкреслюють, що засуджує реакцію і почуття сорому можуть варіюватися в різних спільнотах. Однак дослідники виявили декілька "універсальних" негативних рис, які викликають сором. До них відносяться жадібність, відсутність амбіцій і невірність. У США, Індії та Ізраїлі результати опитувань, що стосуються даних рис, в значній мірі співпадають.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme