Днями "ракетний договір" стане історією, – МЗС Німеччини

Німецький уряд хотів би, аби Росія повернулася до виконання Договору про ракети середньої та меншої дальності 1987 року, але не вірить, що це може статися

Про це заявив в понеділок на брифінгу представник МЗС ФРН Крістоф Бургер, інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"З точки зору НАТО та з нашої точки зору, з боку Росії не було зроблено кроків щодо повернення до виконання Договору, які заслуговують на довіру. Тому ми з жалем очікуємо, що 2 серпня Договір піде в історію. Ми б дуже хотіли, щоб Росія використала час, що залишається до 2 серпня, але в даний момент Москва не вживає жодних зусиль, аби врятувати Договір", – заявив Бургер.

За його словами, треба підготуватися до того, що буде зберігатися загроза через російські ракетні системи, і Берлін немає підстав ставити під сумнів зібрані союзниками за останні роки дані про те, що Росія дійсно порушила Договір.

"З нашої точки зору, зобов'язання Росії полягає в тому, щоби, згідно Договору, зняти з озброєння дані крилаті ракети, але цього, на жаль, не сталося", – констатував дипломат.

Позиція ФРН, зазначив він, полягає в тому, що необхідно посилити світову архітектуру роззброєння та контролю над озброєннями та не допустити погіршення ситуації. Бургер нагадав слова генсека НАТО Єнса Столтенберга щодо того, що альянс не планує додаткового розміщення в Європі ракет середньої дальності з ядерними боєголовками.

Нагадаємо, 14 липня Європейський Союз закликав Росію зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

Проте Росія відкинула прохання ЄС зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Тим часом у НАТО встановили дедлайн для "порятунку" Росією ядерного договору.

18 червня стало відомо, що Російська Дума розірвала "ракетний" договір зі США.

Довідка: Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme