Для чого Сенат США терміново прирівняв Росію до Ірану

Поспіх і єдинодушність у справі закріплення антиросійських санкцій свідчать про те, що законодавці США не тільки не довіряють власному президенту, але й готують можливість економічної реакції на посилення російської агресії

Журналіст відділу «Світ»
Для чого Сенат США терміново прирівняв Р…

Група впливових американських сенаторів, включно з лідером більшості Мітчем Макконеллом, дійшла згоди стосовно того, що санкції проти Росії треба зробити жорсткішими – і вивести питання про їх відміну з виключної компетенції президента США.

Така пропозиція може бути реалізованою вже до кінця цього тижня. Аби максимально пришвидшити процес її прийняття і уникнути зайвої бюрократичної тяганини, сенатори збираються підверстати рішення стосовно антиросійських санкцій до закону про санкції проти Ірану, який вже пройшов процедурне голосування.

При тому запропонована поправка дозволить швидко і без зволікань нарощувати санкції проти російських підприємств, які працюють в ключових секторах російської економіки – гірничо-видобувних, металургійних та транспортних (в тому числі – залізничних).

В разі прийняття цієї поправки, для того, щоби зняти будь-які з антиросійських санкцій, господарю Білого дому доведеться надавати Конгресу список обмежень, який адміністрація захоче відміняти, чіткі пояснення стосовно того, які є причини для такої відміни, після чого чекати 30 днів, впродовж яких Сенат та Палата представників висловлять своє ставлення до запропонованого пом'якшення санкцій.

У разі прийняття запропонованої поправки, антиросійські санкції можуть бути посиленими як за зростання російської агресії проти України, так і за нові спроби втручання у виборчу систему США, чи за постачання озброєнь режиму сирійського диктатора Башара Асада.

При тому впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що в разі, якщо президент США Дональд Трамп "не захоче підписати закон, за допомогою якого можна покарати Росію", то це свідчитиме про те, що він "зрадив демократію". Сьогодні і звавтра представники Сенату і Конгресу на засіданнях комітетів з іноземних справ спілкуватимуться на цю тему з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном.

Додатковим аргументом на користь прийняття антиросійських санкцій є і той факт, що частина сенаторів демократів, які збирались голосувати проти закону стосовно антиіранських обмежень, готові підтримати цей закон в разі, якщо його доповнять антиросійськими санкціями.

Чому американські законодавці так поспішають, і чому тема законодавчого закріплення стала настільки нагальною, що відповідний законопроект "підверстують" до іншого, не сильно з ним пов'язаного закону?

Відповідей може бути декілька. Перша – і очевидна – полягає в тому, що вашингтонські еліти не вірять Дональду Трампу. І, будучи не в стані передбачити його наступні кроки, намагаються звузити йому простір для маневру за допомогою законодавчих обмежень.

Інше – і, на жаль, далеко менш втішне для нас пояснення може полягати в тому, що Конгрес США знає щось, чого не знаємо ми. Це знання може стосуватись, наприклад, планів можливого нарощування російської агресії на Донбасі. Рішення стосовно яких, можливо, ще не прийняте остаточно. І, відкриваючи широкий простір для подальшого нарощування "важких", секторальних санкцій проти Росії, Конгрес прозоро натякає, що у США є способи, можливість і бажання примусити Кремль заплатити за ймовірну агресію ще вищу і важчу ціну. Будемо сподіватися, що Володимир Володимирович Путін цей натяк зрозуміє і проінтерпретує належним чином.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme