Для чого Росдума готується ловити "американських шпигунів" на виборах Путіна

Створена на Росії "Парламентська комісія по боротьбі зі шпигунством" не ловитиме шпигунів. Путіну та Лаврову вона допомагатиме у зовсім інший спосіб

Для чого Росдума готується ловити "амери…

Російська Рада федерації створила комісію із захисту державного суверенітету і запобігання втручанню у внутрішні справи Росії. Очолив комісію заступник голови комітету з міжнародних справ Андрій Клімов. До завдань новоствореного органу, якщо офіційно, входить "збір, аналіз та узагальнення інформації в сфері запобігання втручанню у внутрішні справи". Неофіційно – законодавче забезпечення контролю за ліберальними ЗМІ, недержавними організаціями, та, по можливості, соцмережами.

Комісія створена як тимчасова, але термін її роботи не визначено. За словами голови комітету з міжнародних справ Ради федерації Костянтина Косачова, комісія існуватиме, поки триватиме втручання в справи Росії.

"Захід дедалі активніше намагається вплинути на внутрішню політику Росії", діючи на настрої росіян у найрізноманітніший спосіб, в тому числі – і через соціальні мережі, вважають російські депутати, і рвуться протидіяти такому стану справ.

Створення цього органу не було несподіванкою – ще на початку червня спікер Радфеду Валентина Матвієнко заявила, що напередодні президентських виборів у Росії "можливим є посилення незаконної протестної активності, підготовленої як опозиційними силами, так і зарубіжними центрами впливу". Тому, скоріше за все, комісія проіснує як мінімум до березня наступного року. Хоча, не виключено, продовжить боротьбу і після того – соціальні мережі і "лояльні до Заходу ЗМІ", яких бояться російські депутати, нікуди не дінуться і після наступного обрання Путіна.

Перше враження, яке викликають всі ці новини – це що на Росії знову всерйоз зібрались ловити шпигунів. Ну, на кшталт того, як у 30-х роках минулого століття в СРСР ловили троцькістів, бухарінців, лікарів чи чистильників взуття, які мали додавати отруту до чорного гуталіну, яким мастили взуття перехожих.

Але по зрілих роздумах це враження слід відкинути, як оманливе. Бо якби збирались "гвинтити шпигунів" всерйоз і з належним розмахом, то створювали б не комісію у Радфеді, а департамент у ФСБ. Тому ціль – точніше, цілі – новоствореного органу, здається, будуть дещо іншими.

Першою функцією створеного органу буде, звичайно, пропаганда. Прийнявши рішення зберегти у країні подобу опозиції, у Кремлі, схоже, вирішили чітко прив'язати у свідомості росіян діяльність та ідеологію цієї опозиції до зовнішніх недругів, "ворожого Заходу". А комісія, звичайно, займеться популяризацією "аргументів і фактів" пов'язаних із тим, що опозиціонери є не втомленими від Путіна росіянами (чи, принаймні, авантюрними політиками, які хотіли б зайняти трон Путіна) – а слухняними виконавцями "волі Заходу". У путінському ідеалі між поняттями "опозиціонер" і "прислужник Заходу" в свідомості мешканців Росії мав би стояти несхитний знак рівності.

А окрім того, новостворена комісія, цілком ймовірно, буде "заточена" під збереження залишків міжнародного іміджу. Кремль, добряче влипнувши зі спробами втручання у вибори в США та у Європі, тепер за допомогою новоствореної комісії спробує переконати якщо й не світ, то бодай власних громадян у тому , що Захід намагається втрутитися в російські вибори нітрохи не менше, ніж Росія – у західні. На підтвердження чого новостворена комісія теж збере чимало переконливих фактів.

Тому трагедії із "пошуком шпигунів" цього разу, здається, в Росії не вийде. А вийде достатньо бридкий фарс, учасники якого будуть переконувати росіян і світ у тому, що методи західних політиків та Путіна є практично тотожними.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme