Чи допоможе Ватикан на виборах грішнику Путіну

Російський президент, судячи зі всього, хоче зробити спадкоємця святого Петра частиною власної передвиборної кампанії

Журналіст відділу «Світ»
Чи допоможе Ватикан на виборах грішнику…

Тихо і без зайвої помпи російський президент Володимир Путін прийняв рішення зустрітися з державним секретарем Ватикану П'єтро Пароліна. Зустріч, за даними прес-служби Кремля, відбудеться завтра в Сочі. "Планується обговорення ключових питань російсько-ватиканських міждержавних відносин. Передбачається також обмін думками з актуальних тем міжнародного порядку денного, перш за все становище християн в регіоні Близького Сходу і Північної Африки, ситуації в Сирії і в Україні" - відзначили в прес-службі.

В цьому місці виникає цілком логічне питання – що все це мало би значити? Які такі "міждержавні відносини" з'явились раптом між Росією та Ватиканом? І яке діло Святому Престолу до війни на Донбасі – папа збирається ввести санкції проти Росії, чи відправити переодягнених швейцарських гвардійців на допомогу сепаратистам? Особливо на тлі впертих чуток про можливий візит до Росії і самого папи римського Франциска. Ймовірний візит якого, за тими ж таки чутками, і приїхав обговорювати Пароліна.

Перше логічне пояснення, яке приходить у голову – Путін шукає посередника. Як свого часу шукали його Хрущов та Кеннеді, аби вибратись з кубинської ракетної кризи. І знайшли саме у Ватикані. Сторонній, нейтральний і авторитетний дипломатичний канал, який міг би посадити за один стіл ворогів і дати можливість їм відверто поговорити.

Але по зрілих роздумах ця ідея не витримує критики. Бо чинний папа римський Франциск – фігура абсолютно непридатна для ролі медіатора переговорів Росії та Заходу загалом, і переговорів Путіна та Трампа - зокрема.

Бо нинішній спадкоємець святого Петра, а колишній кардинал Бергольйо, і чинний президент США Дональд Трамп – це люди, між якими не було, немає і бути не може нічого спільного. Перший все свідоме життя був прихильником лівої ідеології, і невтомно таврував недоліки й несправедливість сучасного капіталізму. В той час як Дональд Трамп – це уособлення жорсткого, послідовного і не надто принципового бізнесмена. І якщо теперішній папа порекомендує Трампу сісти за стіл переговорів з Путіним – то Трамп, скоріше за все, зробить навпаки тільки тому, що таку пораду йому дав папа Франциск. Не кажучи вже про всі супутні обставини.

Не надто великою є міжнародна вага глави римо-католицької церкви і в сучасній Західній Європі. В будь-якому разі, що в Німеччині, що у Франції у Володимира Путіна є куди впливовіші й краще керовані лобісти, аніж Святий Престол.

Натомість якщо облишити в спокої міжнародну політику, і поглянути на внутрішню російську ситуацію, деякі ідеї, звичайно, виникають.

Останнім часом у російського президента, попри всі старання, дуже непросто складається із зустрічами з закордонними колегами. І якщо на якихось великих самітах зустрічатись із ним вимушені, то про якісь тривалі візити впливових лідерів до Москви останнім часом ось не чути. Ні, звичайно, на травневі свята на кілька годин прилітає Меркель – після чого тікає, не залишившись на фотосесію. Ще можна запросити на парад з нагоди 9 травня президента Молдови Додона, і нанести візит до братньої Абхазії, але всі – включно навіть з російськими виборцями – розуміють, що це "третій сорт" міжнародних стосунків.

Натомість якщо Путін запросить папу римського, особливо пообіцявши навзамін якісь поблажки російським католикам, то зустрічатись папі доведеться. Він взагалі зобов'язаний зустрічатись з грішниками, і щороку мити ноги римським волоцюгам – щоб не забувати, що опікується не тільки найкращими, а й тими, хто з протилежного боку. Папи римські навіть з Фіделем Кастор зустрічались – хоч той і намагався свого часу викоренити католицизм на Кубі.

На цьому обов'язку папи римського зустрічатись з усіма, хто того хоче, і збирається, схоже, зіграти адміністрація російського президента. Зробивши красиву телевізійну картинку, яка засвідчить, що російський президент залишається рукопожатным не тільки для колеги з Абхазії, але й для одного з лідерів західного світу. Що, безумовно, позитивно вплине на настрій російського електорату напередодні виборів. А православні, щоб не надто обурювались спілкуванням свого президента зі "схизматиками", отримають чудесну можливість поскаржитись самому папі на підступних українських уніатів (вони ж греко-католики), які продовжують "притісняти православних" в Україні. От голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон вже встиг поскаржитись на уніатів держсекретарю Ватикану ще вчора, випередивши у своєму пориві навіть Путіна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme