Для атаки на літак Ердогана заколотникам не вистачило палива

У ніч військового заколоту в Туреччині захоплений змовниками винищувач F-16 міг атакувати літак президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана, проте не зробив цього через брак палива

Про це з посиланням на свої джерела повідомила проурядова газета Yeni Şafak, передає depo.ua.

Ердоган, у момент початку перевороту знаходився в Мармарисі на березі Егейського моря, вилетів до Стамбулу на своєму літаку "Гольфстрім IV" після звернення до громадян у ефірі CNN Turk.

За даними газети, через відомості про захоплення повстанцями кількох винищувачів літак змінив маршрут і близько півгодини залишався в небі над містом Центр, розташованому на березі Мармурового моря.

В цей час один з винищувачів упізнав президентський літак і попрямував до нього, проте через брак палива був змушений розвернутися. Пізніше він приземлився в захопленому повстанцями аеропорту Стамбула.

Раніше в ЗМІ з'являлася інформація про те, що два підконтрольних повстанцям винищувача наблизилися до літака Ердогана, але з якихось причин не атакували його.

За однією з версій, це було пов'язано з тим, що президентський літак з метою безпеки використовував позивний авіакомпанії Turkish Airlines, і змовники не стали відкривати вогонь з побоювань збити цивільний літак.

Нагадаємо, що у ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  Під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення.

За час "чисток" було звільнено або відсторонено від роботи 58 тисяч людей.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у спробі заколоту звинувачує ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який вже давно живе у США. Він, у свою чергу, звинувачення відкидає. 

21 липня у Туреччині на три місяці був введений надзвичайний стан.

Того ж дня, Туреччина призупинила дію європейської Конвенції з прав людини.

Станом на 4 серпня вже 26 тисяч затриманих через недопереворот, з яких 13 419 залишаються під вартою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme