Die Welt: На руїнах Сирії Путін будує свій протекторат

Політика Росії стосовно Сирії перекреслює мрії західних лідерів про можливість якоїсь глобальної угоди з Путіним

"Не так давно в західних столицях малювали райдужну картину: після того як позиція Росії, нібито націленої на співпрацю, зробила можливим укладення угоди з Іраном з ядерного питання, залишається виробити з Москвою єдиний підхід до боротьби з ІГІЛ і врегулювання сирійської кризи", - пише політичний оглядач Die Welt Ріхард Херцингер, передає depo.ua.

Однак войовничої демонстрацією сили - перекиданням військової техніки і, ймовірно, солдатів до Сирії - Кремль "різко перервав ці марення Заходу", в основі яких було "повне нерозуміння антизахідної глобальної стратегії путінського режиму, яку він реалізує не тільки в Україні, але і на Близькому Сході ", йдеться в статті, перекладеній inopressa.ru. "І ось тепер податливість Вашингтона в ядерній суперечці надихнула Росію і її фактичного союзника Іран спробувати нав'язати Заходу свої умови звільнення Сирії та всього регіону", - зазначає автор.

За допомогою військової присутності Москва відмітає найменші сумніви в тому, що вона не допустить повалення режиму президента Сирії Башара Асада. "І навіть якщо вона проявить готовність змінити Асада заради подальшого існування залежного від Росії та Ірану режиму, вона дорого візьме за цю поступку Заходу", - йдеться в статті.

Крім того, чим більш явно Росія буде присутня на стороні сирійського режиму у військовому плані, тим більше невразливим він буде для гіпотетичних авіаударів Заходу. "Він - і Путін знає це завдяки Україні - не ризикне піти на відкриту конфронтацію з Росією", - пише Херцингер. В результаті, замість того, щоб на правах братів по зброї почати воювати разом із Заходом проти ІД, Москва і Тегеран займуться створенням чогось на кшталт російсько-іранського протекторату в контрольованій Асадом частині Сирії, а ісламістський хаос в іншій частині країни залишиться виключно на Заходу.

Між тим, не зважаючи на всю свою жорстокість, не тільки жахливі бойовики "Ісламської держави" є справжнім злом сирійської драми, вважає Херцингер. Так, тільки в першій половині 2015 режим Асада за допомогою так званих "бочкових бомб" і голоду вбив в сім разів більше мирних жителів, ніж ІД. І сирійці, які зараз їдуть в Європу, в більшості тікають саме від режиму. І тому всі плани західних держав, які роблять ставку на добру волю держав, що допускають цю бійню, - це фатальний шлях в нікуди, підсумовує оглядач.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme