Десятигодинний конгресовий допит: Чи сприятимуть свідчення Волкера відставці Трампа

Курт Волкер не сказав Конгресу нічого такого, про що б американські законодавці не здогадувалися б і без нього. Але намальована ним картина хаотичної й безсистемної політики адміністрації Трампа мала би вразити не тільки демократів, але й республіканців

Десятигодинний конгресовий допит: Чи спр…
Фото: УНІАН

Ну і зайвий раз переконати українську сторону в тому, що гра на боці Джуліані - це самогубство.

Уже колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер учора дав свої свідчення Конгресу в рамках розслідування з питання про імпічмент президента Дональда Трампа. В процесі спілкування, яке тривало майже 10 годин і проходило в закритому режимі, Волкер повідомив конгресменам, що радив Зеленському зокрема і українській владі загалом не втручатися у внутрішньополітичні справи США. При тому дипломат заявив, що ані чинний прездент США Дональд Трамп, ані інші посадовці з президентської адміністрації стосовно розслідування проти Джо і Хантера Байденів на нього особисто не тиснули.

Ще Волкер повідомив, що він таки допомагав організовувати зустрічі Рудольфа Джуліані з Андрієм Єрмаком і навіть попереджав Джуліані, щоб той не надто довіряв генпрокурору України Юрію Луценку. Хоча останній Волкера, звісно, не послухав – в результаті чого окрім "корумпованих Байденів" мусить тепер розповідати й про "підступного Луценка", який вину Байденів спростовує.

Також Волкер поскаржився на той факт, що коли завдяки "дивному" рішенню адміністрації Трама було заморожено $ 250 млн, виділених на військову допомогу Україні, йому у Вашингтоні ніхто і нічого не розповів стосовно причин такого рішення. В результаті, коли українська сторона почала ставити багато знервованих питань на цю тему, він був змушений відмовчуватися. Простіше кажучи, почавши тиснути на український уряд за допомогою блокування фінансової допомоги, в адміністрації Трампа навіть не доклали праці придумати правдоподібне пояснення своїм діям.

Насправді, матеріали цього допиту дають дуже чітке уявлення про причини відставки Волкера. Якщо адекватному дипломату доводиться натякати президентові чужої країни, що його власний президент – це людина, з якою не варто вести справи, це, мабуть, дуже-дуже напружує.

Але якщо при тому президент чужої країни, з яким був вимушений працювати Волкер, цих натяків іще й не розумів – це, напевно, викликає депресію. Як, звісно, і той факт, що про всю цю роботу довелося публічно розповідати на конгресових слуханнях. Але все це, насправді, особисті проблеми Курта Волкера. В більш глобальному плані ці покази свідчать ще про одну вкрай важливу річ.

В адміністрації Трампа не тільки хотіли зібрати компромат на Байденів – у цьому якраз нічого дивного немає. Справжня проблема в тому, що там робили це вкрай непрофесійно – не розробивши належної "легенди", не попередивши представників Держдепу на предмет того, як коментувати ситуацію українській стороні і світовим ЗМІ. Не придумавши, врешті-решт, навіть якихось презентабельних результатів "перевірки ефективності використання коштів", задля якої, нібито було зупинено фінансування. Навіть "темні справи" в адміністрації Трампа робили, як і всю решту зовнішньополітичних ініціатив, відверто, незграбно і неефективно. І, можливо, саме ця демонстрація посприяє відходу від підтримки чинної президентської адміністрації істотної кількості політиків-республіканців, хоча певності в тому, звісно немає.

В медіа-просторі протистояти свідченням Волкера, вочевидь, повинні результати "розслідування" Рудольфа Джуліані стосовно протиправної діяльності родини Байденів. З "сенсаційними подробицями" цього розслідування Depo.ua вже знайомило читачів.

Ці звинувачення більше схожі на частину телевізійного серіалу про "демократичну мафію". З голосними звинуваченнями і "людьми, готовими свідчити під присягою". Яких, втім, ніколи не покажуть американським суддям, інакше станеться конфуз.

Втративши одного "кристально чесного" прокурора в особі Луценка, який ще рік тому підтримував республіканців, адміністрація Трампа тепер готова опиратися на свідчення ще одного "бідного і справедливого" екс-генпрокурора, на цей раз - Віктора Шокіна. Який, на думку Джуліані, "живе в селі" і "боїться, щоб його не вбили". Про елітні маєтки Шокіна, переписані ним на громадянську дружину, її дитину і взагалі невідомих осіб Джуліані, напевно не чув.

Неможливо сказати наперед, але є вагомі причини підозрювати, що й решта п’ять свідків Джуліані – це люди, які з різних причин хочуть опинитись в центрі скандалу й прислужитись чинній адміністрації Трампа. Але перше ж адекватне опитування не залишить від їх свідчень каменя на камені.

Втім, попри атаку на родину Байденів, за допомогою якої в адміністрації Трампа сподіваються "заретушувати" в медіа-просторі процес розслідування діяльності чинного президента США і попри чисельні антиукраїнські випади, які практикують в публічному просторі адвокати Трампа, переведення скандалу в публічну площину з якоїсь точки зору пішло Україні й на користь.

Агентство з питань співробітництва в галузі безпеки американського Міноборони офіційно повідомило про направлення до Конгресу запиту щодо продажу Україні партії "Джавелінів" на суму 39,2 млн. Проект, оперативно підтриманий Держдепом, навряд чи надовго загальмується в Конгресі. Є причини підозрювати, що у світлі колосального політичного скандалу, який розгорівся іж Конгресом і Білим домом, затримка військової допомоги для України стане для адміністрації президента США настільки токсичною і небезпечною дією, що навіть Дональд Трамп не наважиться повторно робити подібну дурницю.

А нам залишається надіятись, що обіцяні кілька годин тому генпрокурором України Русланом Рябошапкою 15 відновлених кримінальних проваджень, пов’язані з діяльністю Злочевського, не стануть спробою української влади таки зіграти у "вашингтонську рулетку" на боці Джуліані. Виходячи хоча б із того, що до вдячності з боку Трампа подібна запопадливість не призведе, а от стосунки з Демпартією та Конгресом зіпсує вельми надовго.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook