Дешева нафта і санкції не дозволять Путіну побудувати "непереможну" армію - WSJ

В той час, як Росія готується продемонструвати свою військову міць 9 травня, президенту Володимиру Путіну доводиться відмовитися від своїх намірів збудувати "непереможну" армію

Про це пише Wall Street Journal, нагадуючи, що п'ять років тому він пообіцяв витратити на модернізацію Збройних сил Росії 650 мільярдів доларів, передає depo.ua.

Тепер в Кремлі сумніваються, що Росія може собі дозволити такі витрати, зважаючи на санкції Заходу і обвал цін на нафту. Тож доведеться скоротити оборонний бюджет.

Москва планувала замінити 70% свого озброєння, яке лишилося в спадок від СРСР, на сучасні зразки. Зокрема, в планах було закупити сотні танків, автоматів, субмарин і винищувачів. В період між 2007 і 2013 роками Москва подвоїла свої витрати на армію.

Видання пише, що у відкритому доступі мало інформації про зміни в оборонному бюджеті Росії. Однак оглядач нагадує, що минулого місяця Путін сам визнав необхідність переглянути амбітні плани щодо модернізації армії. "Це пов'язано не лише з економікою, але й з тим фактом, що військова промисловість не готова виготовити все це озброєння в строки. Але програма без сумніву буде виконана", - сказав Путін.

Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв також сказав, що витрати на армію, які за останні три роки зросли до 3,3 трильйонів рублів, треба переглянути. Дані уряду свідчать про те, що в 2015 році бюджет Збройних сил РФ буде урізано на 5%, або на 157 мільярдів рублів. При цьому Кремль збирався цього року замінити 30% бронетехніки, зокрема закупити 50 нових військових кораблів і танки Т-14 Армата, які в Росії називають "найкращими в світі", пише ZN.UA.

Однак експерти аналітичної організації CAST вважають, що Москва не може собі це дозволити. "Сьогоднішня російська економіка просто нездатна забезпечити стільки ресурсів, щоб профінансувати програму переозброєння на 2011-2020 роки. Здатність замінити військове обладнання сильно скоротилася", - пояснили експерти.

До початку війни в Україні і фінансової кризи Росія мала третій найбільший у світі військовий бюджет. Тепер, коли рубль обвалився, вона опустилася до 7-8 місця в світі, - пояснює голова CAST Руслан Пухов. Згідно з прогнозами, російська економіка скоротиться на 4,6% у 2015 році. Вона страждає від падіння цін на нафту і санкцій Заходу, які відрізали доступ до міжнародних кредитних ринків. Путін не дозволив урізати військових бюджет на 10%, як це сталося з іншими урядовими програмами. Але головний дослідник компанії CNA Corp. Дмитро Горенбунрг вважає, що скорочення витрат уникнути не вдасться. Кремлю доведеться відкласти закупки заплановані на 2016-2018 рік, сподіваючись, що ціни на нафту знову зростуть.

"Через перевитрати наявних коштів не вистачить для того, щоб збудувати те, що вони хочуть збудувати", - пояснив експерт. Горенбург вважає, що програма модернізації армії Росії не буде виконана в строки і триватиме значно довше, ніж цього хотіли б в Кремлі. Однак відмовлятися від неї теж навряд чи хтось буде.

Тим часом, видання Wall Street Journal з посиланням на власні джерела повідомляє, що Москва вже відмовилася від великої частини танків Т-14 "Армата", які збиралася закупити. Таким чином, через скорочення держзамовлення майбутнє всього проекту з виробництва танка опинилося під питанням. "Армата, як і все сучасне озброєння, виявився дуже дорогим. І це злить Міністерство оборони", - пояснив Пухов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme