Держсекретар США хоче з Лавровим обговорити "Північний потік-2"

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен має намір обговорити проект трубопроводу "Північний потік-2" з очільником Міністерства закордонних справ Росії Сергієм Лавровим

Журналіст стрічки новин
Держсекретар США хоче з Лавровим обговор…
Фото: ЕРА

Про це заявив представник Держдепу на брифінгу, пише Depo.ua.

Зазначимо, що зустріч відбудеться на полях міністерської сесії Арктичної ради.

"Я вважаю, що це (розмова, – ред.) може виникнути на двосторонніх переговорах (з представниками влади Данії, – ред.). Я думаю, що те ж саме стосується і Лаврова. Ми, як і Конгрес, дуже чітко висловили своє ставлення до "Північного потоку-2" і заявили, що це Російський стратегічний проект, який підриває європейську безпеку, європейську енергетичну безпеку", – сказав представник Держдепу.

Відомо, що нещодавно під час переговорів на полях саміту G7 у Лондоні міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас і держсекретар США Ентоні Блінкен не виробили спільної позиції щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Блінкен в розмові з німецьким колегою вказав на "сильну опозицію" США цьому проекту й заявив, що Штати виступають рішуче проти газопроводу "Північний потік-2"

Нагадаємо, 3 травня стало відомо, що у Німеччині екологи заблокували будівництво "Північного потоку-2".

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme