Держдеп США: У Росії процвітає расизм, а Путін не контролює Кадирова

Держдепартамент США опублікував щорічну доповідь про ситуацію з правами людини в різних країнах світу, в якому заявив, що сили безпеки в Чечні перебувають під прямим контролем лідера Чечні Рамзана Кадирова

Про це пише РБК, передає depo.ua.

У США заявили, що сили безпеки в Чечні були залучені в кількох інцидентах із застосуванням "колективного покарання" до тих, хто звинувачений в тероризмі або пов'язаний з ним, у тому числі до членів сімей зловмисників.

"Конфлікт на Північному Кавказі між урядовими силами, бунтівниками, ісламістськими бойовиками і злочинними силами привів до численних порушень прав людини, в тому числі вбивств, тортур, фізичного насильства, політично мотивованих викрадень і загальної деградації верховенства закону", - вказали в Держдепі.

Автори доповіді відзначили, що в Росії склалася "авторитарна політична система, очолювана президентом Володимиром Путіним". У документі йдеться про те, що палатам російського парламенту, Держдумі та Раді Федерації," не вистачає незалежності від виконавчої влади ".

Також автори доповіді підкреслили, що Росія причетна до конфлікту в Україні.
"У лютому 2014 збройні сили незаконно проникли до Криму, що належить Україні, а потім зайняли його і здійснили спробу анексії", - наголошується в документі.

Західні країни звинувачують Росію в розпалюванні конфлікту в Україні, в тому числі шляхом відправки військовослужбовців і техніки для підтримки бойовиків.
Також автори доповіді розкритикували Росію за порушення прав людини і "придушення свободи вираження та зібрань".

"Влада прийняла репресивні закони і вибірково застосовують існуючі норми для того, щоб систематично переводити, дискредитувати, судити і ув'язнювати фізичних та юридичних осіб, які критикують уряд, в тому числі незалежні ЗМІ, блогерів і політичну опозицію", - вважають в Держдепі.

Іншою проблемою в Держдепі назвали "переслідування за політичними мотивами". В якості прикладів неналежних розглядів були названі так звана "Болотна справа", суди над опозиціонером Олексієм Навальним і його братом, а також іншими активістами та правозахисниками. Зовнішньополітичне відомство зазначило, що в Росії не були розслідувані деякі справи про загибель журналістів і активістів.

Держдеп також вказав на високий рівень дискримінації за расовою, етнічною, релігійною ознаками, а також обмеження прав сексуальних меншин в Росії. "Влада використовують як привід" консервативні "моральні цінності і націоналізм, які збігаються з насильством над меншинами", - підкреслили у відомстві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme