Рада здала Україну в заручники Донбасу

Вчорашнє засідання Верховної Ради запам'яталося скандалами, епохальними голосуваннями, депутатом в сміттєвому баку і шинами, що горять, під будівлею парламенту

Рада здала Україну в заручники Донбасу…

Парламент, що йде, голосно хлопнув дверима, проголосувавши за ряд законопроектів, які кардинальним чином вплинуть на найближчі події в Україні. Більше в цьому скликанні важливих документів вже не буде - за бюджет явно належить голосувати вже наступному скликанню, оскільки усі нардепи розуміють: підтримати цей украй складний фінансовий документ перед виборами - собі дорожче.

«Вилка» для президента

Перший блок законопроектів, який повинна була розглянути Верховна Рада, був ініційований Президентом Петром Порошенком, і стосувався введення особливого статусу Донбасу, а також амністії сепаратистів. Для цих цілей парламенту запропонували провести закрите засідання, щоб Петро Олексійович міг «без шуму і пилу» піднажати на депутатський корпус і добитися потрібних йому результатів. Самі депутати задумку голови держави розуміли і відбивалися від цієї ідеї як могли, навіть спочатку проваливши голосування. Була оголошена перерва, яка продовжилася півтори години. Після спілкування керівників фракцій з Президентом, потрібна кількість голосів для закритого засідання знайшлася.

Обидва законопроекти були проголосовані в закритому режимі. Захоплена сепаратистами частина Донбасу на три роки отримала особливий статус. Одна з «принад» цього документу: там створюється «народна міліція». Судячи з усього, йдеться про те, що нинішні сепаратисти, які потраплять під амністію, просто запишуться у «шерифи».

Також на сепаратистських територіях вже на 7 грудня намічені місцеві вибори, в які потраплять знову-таки ті ж самі сепаратисти, а також представники Рината Ахметова, деякі з яких досі активно працюють «і вашим, і нашим».

Правда, ворожа сторона також повинна виконати ряд умов: як мінімум, вирішити питання з кордоном, а також здати хоч якусь частину зброї і найзапекліших бандитів. В те, що на це підуть сепаратисти і Кремль - віриться слабо. А значить суворість закону як завжди компенсуватиметься його невиконанням з обох боків...

Коли пом'яті і змарнілі депутати вийшли в кулуари, журналісти буквально накинулися на них з питаннями. «Порошенко назвав деякі цифри по нашій армії. І фактично констатував той факт, що якщо ми не проголосуємо за ці документи, Путін рушить далі. І ми його не зупинимо. Шкода, що ніхто, у тому числі і Президент, не хоче публічно визнати: так, ми програли війну Росії. Зверніть увагу, не сепаратистам, а саме військовій машині Кремля», - повідомив кореспондента ДеПо один з народних депутатів з «Батьківщини».

Більшість депутатів, присутніх на засіданні парламенту, сходилися на думці, що Порошенко повинен був публічно пояснити свої дії, не ховаючись від журналістів «під куполом». «Послухавши Порошенка, багато незгодних з цими документами, хоч би почули його аргументацію. Те, що у нас 58% усієї боєздатної техніки знищено на Донбасі, яка кількість втрат: убитих, поранених, а також, прости господи, що втекли з поля бою і відмовилися виконувати наказ. Нарешті, треба розуміти, що прийняття документу - це лише передих», - зазначив один з депутатів, який зараз йде до парламенту від «Блоку Петра Порошенка».

Як би то не було, але Порошенко зі своїми хитрощами попав в політичну «вилку», яка може йому дорого обійтися. З одного боку, без закритого засідання парламенту, він не міг отримати потрібні голоси - багато депутатів під прицілом камер просто пішли б у «відмову». З іншого боку, закритість заходу вже викликала украй негативну реакцію громадськості, що, без сумніву, вплине на електоральні переваги на майбутніх парламентських виборах. Враховуючи, що Україна зараз - парламентсько-президентська держава, цей маневр матиме для Петра Олексійовича дуже неприємні наслідки.

Наступні голосування повинні були компенсувати іміджеві втрати Порошенка. Учора, нарешті, сталося те, чого чекали багато громадян країни: ратифікація Асоціації з ЄС. Хто б міг припустити рік тому, що це голосування набере 355 голосів, а політики змагатимуться, хто з них більше європейський? А тут увесь зал проголосував, окрім нечисленних комуністів і відсутньої практично у повному складі групи «Мир і стабільність», яку зв'язують з Сергієм Курченко. Правда, перебити осад від «донбасівських» законопроектів ратифікації Угоди про асоціацію не вдалося.

Парламентські перегони в сміттєвих баках

Буквально відразу після голосування біля Верховної Ради активісти зі «Свободи», «Правого сектора» й інших організацій упіймали відомого екс-«регіонала» Віталія Журавського, який кудись йшов у своїх справах. Його заламали і запихнули в сміттєвий бак. В очах Віталія Станіславовича, відомого як автора одіозного законопроекту про наклеп, читався непідробний жах. Покатавши бак з нардепом по площі у стін парламенту, Журавського відпустили. Пізніше потерпілий провів брифінг, на якому заявив, що не звертатиметься в міліцію, назвавши свої «пригоди» підступами ворогів на окрузі №66 (центр - Малин), на якому він балотується як самовисуванець.

Увечері катання нардепів мало не сталося в другий раз: на порядку денному стояло голосування в другому читанні за так званий закон про люстрацію, від якого депутати марно намагалися відкрутитися.

Кількість мітингуючих у стін парламенту на той час істотно зросла. За те, щоб все-таки набрати потрібну кількість голосів, Турчинову довелося робити чотири заходи. Після першого «прольоту» активісти перекрили вулицю Грушевського і підпалили дві шини прямо на проїжджій частині. До третього разу прямо біля будівлі Верховної Ради була підпалена величезна гора покришок, яка відмінно розгорілася, і диміла на пів-Києва. Турчинов з надривом волав до народних обранців все-таки зайти у зал, і проголосувати за законопроект. І вуаля - 231 голос «за».

Після цього, нардепи швидко почали розбігатися. Активісти кинули догораючі шини, явно вирішивши наостанок провести завантаження баків народними обранцями на біс. Вони побігли до п'ятого під'їзду, проте там їх вже чекали численні і екіпіровані співробітники правоохоронних органів, які не дозволили торкнути недоторканних обранців народу. Таким чином, екзекуція над депутатами так і не відбулася, обмежившись лише невеликою бійкою.

Наступна можливість піймати володаря депутатського мандату, що зазівався, у населення з'явиться нескоро. Згідно з календарним планом парламент збереться лише через місяць - 17 жовтня. Якщо, звичайно, нічого не станеться. Враховуючи нинішню ситуацію - у це дуже хочеться вірити...

Фото: Ольга Каменєва/ДеПоfacebook.com/EuroMaydan

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme