Демократи США вимагають від Пентагона відповіді щодо військової допомоги Україні

Демократи Річард Дурбін, Патрік Ліхі, Джек Рід та Роберт Менендез звернулися із листом до міністра оборони Сполучених Штатів Америки Марка Еспера та вимагають відповіді, чому Україна не отримала усієї обіцяної допомоги

Про це передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Зазначається, що безпекова допомога США Україні цьогоріч передбачає 250 мільйонів доларів з бюджету Пентагону в рамках програми "Ініціатива безпекової допомоги Україні".

"Пришвидшення надання критично важливої допомоги, яку Конгрес виділив, щоб покращити безпеку в Україні, важливе для того, щоб продемонструвати нашу відданість Україні під час цього хаотичного, недисциплінованого підходу, який наша Адміністрація обрала щодо нашого важливого партнера і який викликає глибоке занепокоєння", – йдеться у зверненні.

Також у листі вказується, що 25 українських військових загинули від обстрілів підтримуваних Росією сепаратистів в період між липнем та жовтнем цього року. Сенатори вимагають від Пентагона пришвидшити надання допомоги, яка залишилася у фіскальному 2019 році.

"Це прямо суперечить фальшивим заявам, які робили особи за межами Міністерства оборони, що блокування військової допомоги Україні не мало практичних наслідків", – йдеться у листі.

Нагадаємо, наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл на закритих слуханнях у Палаті представників Конгресу заявив, що рішення про замороження фінансової і військової допомоги Україні йшло безпосередньо від президента США Дональда Трампа, який дав відповідне розпорядження адміністративно-бюджетного управління Білого дому.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

5 листопада комітет із питань розвідки Палати представників США оприлюднив скорочені версії стенограм свідчень американського посла в Євросоюзі Гордона Сондленда і ексспецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера.

Заарештований україно-американський бізнесмен Лев Парнас попереджав нове керівництво України, що Білий дім заморозить військову допомогу, якщо Україна не оголосить про розслідування щодо родини конкурента Трампа Джо Байдена.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme