"Дельта Плюс": У 10 країнах уже поширюється нова мутація "індійського" коронавірусу

Штам "Дельта Плюс", який є похідним від "індійського" штаму "Дельта", виявили уже в 10 країнах – Індії, Великій Британії, США, Японії, Китаї, Португалії, Швейцарії, Польщі, Непалі та Росії

Редактор стрічки новин
"Дельта Плюс": У 10 країнах уже поширюєт…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Hindustantimes та Guardian.

"Дельта Плюс" є варіантом вірусу "Дельта" з додатковою мутацією під назвою K417N. Існує принаймні дві окремі групи цього варіанта, відомі як Delta-AY.1 і Delta AY.2. Delta AY.1 вважається більш поширеним.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) уже внесла цей штам коронавірусу до списку варіантів вірусу, що викликають особливе занепокоєння. Зазначається, що він стійкий до "коктейлю" моноклональних антитіл.

Цей штам становити більшу небезпеку, ніж оригінальний вірус, оскільки легше передається і стійкіший до вакцин та імунітету.

За даними Guardian, спочатку цей штам неофіційно називали непальським варіантом, оскільки його було виявлено в 13 осіб, які подорожували з Непалу в Японію. Проте невідомо, чи справді він з’явився в Непалі.

Видання зазначає, що на сьогодні вакцини ефективні проти варіанту "Дельта", особливо після двох щеплень, проте органи охорони здоров'я занепокоєні подальшою мутацією коронавірусу.

Як відомо, коронавірусу "Дельта" став причиною високої смертності другої хвилі епідемії в Індії, коли в країні щодня реєструвалося понад 400 тисяч випадків захворювання, у крематоріях не вистачало місць та палива для кремації тіл, а також було зруйновано систему охорони здоров'я по всій країні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вакцина виробництва британсько-шведського концерну AstraZeneca підтвердила свою ефективність проти нових варіантів COVID-19 – "Дельта" і "Kaппa", виявлених в Індії

Довідка: Штам коронавірусу "Дельта", який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої "спайкової" частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ визнала його таким, що "викликає занепокоєння", адже він є більш заразним, ніж ніші штами.

Цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа" (раніше відомий як "британський"), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme