Данія допоможе Литві протидіяти побудові Nord Stream 2

Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо проекту Nord Stream 2 і впливати на Єврокомісію для більш уважного ставлення до проекту

Depo.Світ
26 вересня 2017 17:35
ФОТО: depo.ua

Про заявив глава литовського МЗС Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс на спільній з датським колегою Андерсом Самуельсеном прес-конференції у Вільнюсі, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми узгодимо наші аргументи так, щоб дійсно вплинути, адже позиція ясна, політична установка висловлена не раз", - заявив Лінкявічюс.

Міністри закордонних справ двох країн розкритикували плани розширення газопроводу Nord Stream, прокладеного по дну Балтійського моря між Росією і Німеччиною. Литва і Данія вважають, що проект збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по країни-транзитера газу.

Учасники проекту Nord Stream 2 дистанціюються від того, щоб газопровід проходив по дну Балтійського моря і до потрапляння в Німеччину перетинав територіальні води Данії.

Данський уряд стверджує, що отримав таке прохання та оцінив його, проте одночасно готує законопроекти, які б дозволили блокувати газопровід з причин політики внутрішньої і зовнішньої безпеки.

Проте, зазначив Самуельсен, Данія в односторонньому порядку не піде на бойкот всього проекту і спробує вплинути на Єврокомісію.

"Ми не вважаємо справедливим, якщо така маленька країна, як Данія, буде вирішувати таке велике питання, як це. Тому ми спробуємо переконати Єврокомісію, щоб вона зрозуміла це питання", - сказав він.

Єврокомісар з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте раніше зазначав, що газопровід "Північний потік 2" не сприятиме меті енергетичної політики ЄС, він тільки посилить домінуючу позицію "Газпрому" (MOEX: GAZP) на ринку.

Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович заявляв, що продовження транзиту газу через Україну після 2020 року (після закінчення контракту "Нафтогазу України" з "Гапромом" - ред.) - це пріоритет для ЄС. Єврокомісія, за його словами, має намір просити дозволу у країн ЄС на проведення переговорів з Росією про виконання правових актів ЄС у будівництві газопроводу Nord Stream 2 і забезпечення транзиту газу через Україну.

Нагадаємо, європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Крім того, Литва категорично проти Північного потоку-2. Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

22 червня президент України Петро Порошенко і президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили загрози проекту спорудження газопроводу "Північний потік-2".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ